Combined Resolve XIV: як відзначились українські військові на навчаннях у Німеччині

-

Читайте также

Українські військовослужбовці, які брали участь в навчаннях Combined Resolve XIV, розповіли АрміяInform про свої враження від взаємодій та спілкування з американськими колегами.

«Командир американської бригади, яка брала участь у навчаннях, на брифінгу зробив акцент на тому, що українські військові щодня воюють з Російською Федерацією, тому в них є досвід, і це їх відрізняє від армії США. І що на навчаннях ми маємо цим досвідом обмінятися. Потім ми це чули і від інших американських командирів», – розповів командир роти окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу старший лейтенант із позивним «Несквік».

За його словами, американці були дуже  здивованими тим, що українські військові самостійно відремонтували БМП у польових умовах.

«Підбиваючи підсумки, американці виділяли той факт, що в нас добре налагоджене технічне забезпечення. Бо в американців, якщо машина виходить з ладу, вона зупиняється, і її екіпаж перебуває біля неї, доки не прибудуть ремонтні підрозділи. У нас на цих навчаннях, якщо БМП виходила з ладу, наприклад, лопався патрубок, ми з 10-ї вечора до 2-ї години ночі під світлом ліхтариків примудрялися майже повністю розібрати машину, потім зібрати, щоб на ранок вона була в строю», – згадує офіцер.

«Разом з іноземними підрозділами ми взаємодіяли, наприклад, щодо блокування доріг: наші БМП блокували, а поруч з нами перебували спецпризначенці з Естонії, які вели коригування вогню артилерії, вели спостереження. Ми теж допомагали: коли в «противника» заводився Т-64 радянського зразка, то ми за звуком двигуна чули, де він, і одразу доповідали в штаб. Там дивувались: як ви дізнались? Ми казали, що за звуком мотору визначали цю модель танка», —  додав він.

Він також зазначив, що завданням цих навчань було не стільки навчити підрозділи, скільки навчити штаб діяти в екстремальних умовах.

«Було багато ввідних. Ось, до прикладу, ситуація, коли в тебе ніби все виходить, а посередники, які залучені до навчань, спеціально виводять з ладу техніку, кажуть, що твої люди  умовно знищені, і твої командирські плани постійно «сипляться», постійно змінюється завдання. І все це, щоб перевірити, як ти діятимеш в екстремальних ситуаціях», – розповідає «Несквік».

Щодо мовного бар’єру на навчаннях: «В американському батальйоні було осіб п’ять, які знали українську мову. Але щоб спростити  систему управління, нам дали американське розвідвідділення з «Хамером», з радіостанцією та екраном, щоб я, як командир, володів ситуацією і знав, де хто перебуває».

Нагадаємо, на цьогорічних навчаннях нашу державу представляють механізована рота 28 окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу та підрозділ від Сил спеціальних операцій ЗС України, які діятимуть у складі основних сил «BLUFOR», а також взвод позначення дій противника з Міжнародного центру миротворчості та безпеки, що воюватиме на боці «OPFOR».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Российским МИД и МВД поручили вернуть в страну 500 тысяч эмигрантов: подробности

Российский кабмин утвердил план по переселению в страну соотечественников, которые проживают за рубежом. Согласно постановлению, до 2030 года в...