Чи застосує путін придністровське угруповання військ проти України

-

Читайте также

На думку депутата парламенту Молдови Оазу Нантоя, представника партії президентки Молдови PAS, Кремль потенційно може наказати російському угрупованню у невизнаному Придністров’ї «вдарити у спину» Україні, але у самому Придністров’ї зовсім не зацікавлені брати участь у війні. Про це він розповів в інтерв’ю «Європейській правді».

За його словами, такий наказ Кремля потенційно можливий, якби рф вирішила спробувати захопити Одесу — але поки що Україна успішно витіснила російські сили з острова Зміїного і північно-західної частини Чорного моря загалом. 

Депутат нагадав, що останні 7 років рф стало проблемно перекидати нових військових у Придністров’я — після того, як у 2015 році була розірвана угода про військово-технічне співробітництво з Україною. Це стало можливо робити тільки через аеропорт Кишинева приховано, під виглядом туристів, а самі російські військові теж не хотіли там служити. Як наслідок, у придністровську Оперативну групу російських військ почали набирати місцевих мешканців, які народилися на лівому березі Дністра і отримали там російський паспорт, хоча багато хто з них жодного разу навіть не був у росії.

«Ці люди пішли служити від безнадії – там же депресивний регіон, роботи немає. Але 24 лютого ця логіка перестала працювати. Я знаю про конкретні випадки, коли люди тікали звідти на правий берег.

Можу сказати з усією відповідальністю, що серед придністровців немає охочих воювати ні з Україною, ні з Молдовою. І це не тільки про простих людей. Так звані лідери цього режиму тихо лежать на дні й тихо булькають, щоб їх не чіпали – вони не хочуть війни. Але річ у тім, що рішення ухвалюватимуть не вони, а путінський режим. І якщо путін, не дай боже, спробує атакувати Одесу – то ризики можуть стати реальними», — зазначає Оазу Нантой.

За його словами, значущого військового потенціалу у сил рф у Придністров’ї немає. Хоча формально там присутні і танки, і «Гради», останні навчання, наскільки відомо, проводилися лише зі стрілецькою зброєю.

«При цьому, були нахабні навчання: наприклад, із форсуванням Дністра або «наведенням фронтової авіації». Де? Який фронт? Яка авіація? У Придністров’ї її немає. Тож уже тоді було зрозуміло, що в запалених імперських мізках Росії є плани на цей клаптик землі… Але головний позитив пов’язаний із тим, що в разі чого (початку воєнних дій між Придністров’ям і Україною. – ЄП) ця так звана армія просто розбіжиться. В українських військових є мотивація, вони захищають свою країну. У росіян цієї мотивації немає – і ми бачимо, що відбувається на лінії фронту. А у придністровців цієї мотивації немає в квадраті», — наголошує депутат.

Як повідомляла група «ІС», у ДПСУ показали, як охороняють кордон з Придністров’ям.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Росіяни продовжують стягувати сили навколо Бахмута — британська розвідка

Російські сили продовжують спрямовувати значну частину своїх спільних військових зусиль та вогневої підтримки на 15-кілометрову ділянку укріпленої лінії фронту...