Британія уклала контракти на розробку бойових лазерів: подробиці

-

Читайте также

Міноборони Великої Британії уклало три контракти на розробку прототипів моделей наземних і корабельних лазерних установок на загальну суму 72,5 млн. фунтів (близько 98 млн. доларів).

Як повідомляє сайт уряду Великої Британії, лазери бойового призначення планують почати випробовувати у 2023 році, встановивши на вже чинну бойову техніку, а всі роботи мають завершитися до 2025 року.

«Ці технології мають потенціал революціонізувати майбутнє поле бою, дозволяючи переслідувати нові цілі в сухопутних, морських і повітряних сферах і дозволяючи командирам досягати цілей місії по-новому», – вважає керівник Стратегічних програм Міністерства оборони Великої Британії Шимон Фіма.

Компанія «Thales UK», яка отримала два контракти, розробить лазерну установку для боротьби з безпілотними літальними апаратами для одного з фрегатів британського військово-морського флоту, а також радіочастотну систему. Остання повинна буде стежити за повітряними, наземними і морськими цілями. ЇЇ встановлять на вантажівку «MAN SV».

Третій контракт – на створення лазера для бронемашини «Wolfhound» – віддали компанії «Raytheon UK».

Зазначимо, сучасні розробки лазерної зброї мають один суттєвий недолік – вони потребують відносно високих струмів, які звичайні дизель-генератори або допоміжні енергетичні установки не завжди можуть забезпечити. Головна перевага даного типу зброї – практично необмежений боєзапас. Випромінювальна установка веде вогонь, поки отримує енергію від джерела живлення. Останнім часом у різних країнах здійснюються розробки лазерних установок із більш помірним споживанням електроенергії.

Как сообщала группа ИС, первые масштабные испытания авиационного боевого лазера, разработка которого ведется по проекту SHiELD, исследовательская лаборатория ВВС США проведет в 2024 году.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В РФ за три дня произошли пять взрывов в жилых домах: подробности

В Российской Федерации прогремел пятый за последние три дня взрыв газа в жилом доме. Утром 27 октября в подмосковном...