12 червня на засіданні Синоду Болгарської Церкви митрополит Пловдівський Ніколай та митрополит Видинський Даниїл оголосили про взаємне розірвання євхаристійного спілкування, повідомляє RISU з посиланням на болгарське видання Faktor.

Причина — проросійська агітація з боку митрополита Даниїла, несанкціонована розсилка ним антифанарських листів представникам помісних Церков, поїздки до Москви без благословення патріарха та Синоду, де оголошено заяви, які наносять шкоди і Болгарській Церкві, і національній безпеці Болгарії.

За наслідками таких дій Даниїла Пловдивський митрополит Ніколай їздив до Стамбула, де пояснював Вселенському Патріарху, що позиція Видинського не відображає позиції всієї БПЦ.

Синод БПЦ 12 червня відмежувався від заяв митрополита Видинського «на захист канонічної Церкви в Україні», пояснюючи, що соборного рішення з приводу української автокефалії БПЦ ще не випрацювала. На що митрополит Видинський почав захищати «власну думку». І ось 12 червня обидва митрополити оголосили про розрив євхаристійних стосунків, відмову від співслужіння, молитов один за одного та заборону на служіння Видинському — у Пловдивській єпархії, а Пловдивському — у Видинській.

За інформацією видання, поділ у БПЦ щодо цього конфлікту між двома єпископами — три до одного: 75% підтримують Ніколая, а 25% — на стороні Даниїла.

Раніше група ІС повідомляла, що до «хору» невдоволених Вселенським Патріархом приєднались церковні діячи з Болгарії.