Бойовики «ДНР» блокують виїзд дітей з окупованої території: що відбувається

-

Читайте также

Окупаційна влада «ДНР» порушує права дітей на освіту та свободу пересування. Про це свідчить її рішення обмежити виїзд дітей старше 14 років, у яких немає паспорта громадянина України, Російської Федерації, закордонних паспортів цих країн чи «паспорта ДНР», повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

«Дітей на блокпосту «Оленівка» висаджують з автобусів разом з батьками та не випускають з тимчасово окупованої території Донецької області. Таким чином, діти не зможуть своєчасно подати документи для вступу до закладів освіти. Раніше дітям 14-16 років представники так званої «ДНР» дозволяли виїжджати за свідоцтвом про народження разом з одним з батьків», — зазначила Денісова.

Омбудсмен звернулася до Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з проханням сприяти дітям, які живуть на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, у забезпеченні їхнього права на освіту та свободу пересування.

«Наголошую, що згідно з міжнародним гуманітарним правом щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, держави-учасниці зобов’язані вживати всіх можливих заходів, з метою гарантування захисту та догляду за дітьми, яких торкається збройний конфлікт», — написала вона.

Нагадаємо, що з 7 червня в Україні почали роботу освітні центри «Донбас–Україна», створені для організації вступу до українських закладів вищої освіти абітурієнтів з тимчасово окупованих територій.

Як повідомляла група «ІС», Мінреінтеграції створить підготовчі курси зі стипендіальним забезпеченням для абітурієнтів з окупованих територій.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Бойовики «ДНР» блокують виїзд дітей з окупованої території: що відбувається

Окупаційна влада «ДНР» порушує права дітей на освіту та свободу пересування. Про це свідчить її рішення обмежити виїзд дітей...