В Одесі представили безпілотний літальний авіаційний комплекс «F-2M», який розроблений відповідно до умов та з урахуванням особливостей застосування у ВМС України.

Про це повідомляє Телерадіостудія Бриз МО України.

Зараз проходять державні випробування та вирішуються питання про постановку даного комплекту на озброєння. Новий безпілотний комплекс має катапультний запуск й можливість зльоту з борта корабля, при цьому він здатен сідати на водну поверхню.

«Комплекс планується базувати на малих кораблях типу МБАК (Малі броньовані артилерійські катери проєкту 58155, шифр «Гюрза-М»). Оскільки немає можливості великого майданчика (для приземлення), вони будуть сідати на воду і потім підбиратися вже з води», – повідомив представник з питань експлуатації безпілотних авіаційних комплексів ВМС України Богдан Іванов.

Варто додати, що новий БПЛА розроблений бердянським ТОВ «Безпілотні технології» цього року. Всі лінії зв’язку безпілотного апарату захищені алгоритмом відповідно до стандарту AES256. Телеметрія та відео передається за стандартом НАТО STANAG 4586.

Технічні характеристики безпілотного літального авіаційного комплексу «F-2M»:

Практична стеля            5000 метрів

Тривалість польоту      До 12 годин

Діапазон швидкостей Від 70 до 150 км/год

Максимальна злітна вага          18 кг

Крейсерська швидкість              90/110 км/год

Вага корисного навантаження               До 4 кг

Радіус польоту                До 80 км

Як повідомляла група «ІС», вже цього року розпочнеться виробництво нового ракетного катера для ВМС ЗС України.