Австрія стурбована через АЕС в Угорщині, яку будує РФ: що відомо

-

Читайте также

Австрія стурбована тим, що місце, де мають бути побудовані нові реактори АЕС «Пакш» в Угорщині, розташоване на активній лінії сейсмологічного розлому. Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на звіт Федерального агентства Австрії з питань довкілля.

Звіт був підготовлений за дорученням австрійського Федерального міністерства із захисту клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій.

Зокрема, експерти визначили зону розлому Дунасентьордж-Харта, яка проходить безпосередньо під майданчиком «Пакш ІІ» та існуючою АЕС.

Під час розкопок було виявлено 12 зміщень поверхні, які, очевидно, утворились під час двох різних землетрусів близько 20 тисяч та 19 тисяч років тому. Експерти не виключають подібних зміщень у недалекому геологічному майбутньому.

Згідно з визначенням МАГАТЕ, активні розломи — це тектонічні утворення, які перемістилися в недалекому геологічному минулому і які, ймовірно, перемістяться протягом майбутнього періоду, що має значення для безпеки ядерної установки.

Тому дослідження робить остаточний висновок, що є більш ніж сумнівним виконання указу уряду Угорщини № 118 від 2011 р. «Про вимоги до ядерної безпеки». На підставі наукових доказів не можна надійно виключати можливість постійного зміщення поверхні на місці «Пакш II». Тому місце будівництва «Пакш ІІ» слід вважати непридатним» — йдеться у повідомленні австрійського агентства.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Зарубежные «дочки» «Газпрома» переезжают в российский офшор

Транснациональная энергетическая компания "Газпром" не исключает возможность регистрации своих зарубежных филиалов под российской юрисдикцией. К такому решению производителя и...