Атака хакерів на компанію FireEye загрожує Україні: в РНБО пояснили чому

-

Читайте также

Провідна американська компанія FireEye, що спеціалізується на кібербезпеці, за повідомленням її керівника, зазнала потужної кібератаки. Внаслідок атаки були викрадені цифрові інструменти, за допомогою яких фахівці Red Team раніше виявляли уразливості в системах захисту інших компаній і урядів, повідомили в РНБО України..

Наявні дані щодо атаки передано для розслідування до ФБР та ряду ключових партнерів компанії, також опубліковано індикатори, за допомогою яких можна виявляти ознаки використання викрадених інструментів.

За повідомленням FireEye, викрадені інструменти варіюються від простих скриптів для автоматизації збору даних про ціль до цілих фреймворків, аналогічних засобам CobaltStrike і Metasploit, і не містять експлойтів нульового дня. Вони зазвичай використовуються для активної перевірки стану безпеки мереж та імітації кібератак під час проведення кібернавчань.

Такий інструментарій може бути використаний для втручання в мережі та інформаційні системи, та за певних умов бути використаний як кіберзброя.

За даними FireEye, характер злому вказує про високу ймовірність причетності до цієї кібератаки спецслужб Російської Федерації.

Зважаючи на зростаючу кількість інцидентів, що фіксуються Національним координаційним центром кібербезпеки, це сигналізує про збільшення рівня кіберзагрози для українських інформаційних систем, особливо перед новорічними святами та ймовірним запровадженням обмежень через карантинні заходи.

Національний координаційний центр кібербезпеки разом з основними суб’єктами кібербезпеки здійснюють інформування органів державної влади та об’єктів критичної інфраструктури про способи виявлення та протидії викраденому інструментарію FireEye.

Як повідомляла група «ІС», світові витрати на кібербезпеку у 2020 році у порівнянні з 2019 роком зростуть на 5,6% — до 43,1 мільярда доларів з 40,8 мільярда доларів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Російські воєнблогери критикують командування через неготовність до ударів по авіабазах в рф — ISW

5 грудня російські сили завдали чергової серії ракетних ударів по енергетичній інфраструктурі України. Російські та українські джерела повідомили 5...