На одному з полігонів на Приазов’ї підрозділи, задіяні в операції Об’єднаних сил, провели планові тактичні навчання зі знищення десантних кораблів та відбиття морського десанту противника на українському узбережжі Азовського моря.

Про це повідомляє в Facebook прес-центр Об’єднаних сил.

Як зазначається, маючи войовничого сусіда, який будь-якої миті може ще більше дестабілізувати й без того напружену обстановку на Азові, важко переоцінити важливість проведення подібних навчань та тренувань.

За легендою навчання, розвідка виявила за 25 км від нашого узбережжя вороже з’єднання десантних кораблів. Підрозділи ствольної та самохідної артилерії зі складу Об’єднаних сил підняли по тривозі. Здійснивши марш у визначений район, артилеристи швидко провели розгортання на рубежах та зайняли позиції для нанесення вогневого удару. Завдання перед бійцями стояло відповідальне: знайти точні координати знаходження кораблів противника в морі та оперативно «доставити» снаряди до цілей. Таким чином, треба було знищити першу хвилю морського десанту та унеможливити висадку його другого ешелону.

Навчання проходило дуже динамічно. Перевірялась мобільність підрозділів діяти в складних ситуаціях на полі бою та спроможність бойових розрахунків вміло управляти вогнем артилерії. Але найголовніше, це здатність ефективно наносили прицільні вогневі удари по умовним кораблям та по живій силі противника. З цим артилеристи впевнено впорались.

Далі по плану, після виконання стрільб, потрібно було оперативно здійснити передислокацію техніки з району виконання завдань.

«Завдяки точним вогневим ударам та злагодженості бойових розрахунків артилерійських систем нам вдалося зірвали наміри умовного противника щодо висадки морського десанту на одній з десантнодоступних ділянок узбережжя Азовського моря», ‒ розповів начальник штабу одного з артилерійських підрозділів Богдан.

Як повідомляла група «ІС», у районі проведення Операції об’єднаних сил проведено змагання на кращий бойовий розрахунок ПТРК та бойову обслугу протитанкових гармат.