Армія рф застосувала проти українських захисників на Азовсталі фосфорні бомби: що відомо

-

Читайте также

Російські окупанти застосували проти українських військових на Азовсталі фосфорні боєприпаси. Рашисти самі повідомили, що було застосовано запалювальні снаряди 9М22С з термітними шарами. Температура горіння близько 2-2,5 тисяч градусів за Цельсієм, горіння зупинити майже неможливо. Про це у своєму Telegram-каналі повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Снаряд 9М22С є першим і основним снарядом для реактивної системи залпового вогню «Град» в російської армії. Боєприпас оснащений запалювальними елементами на основі магнієвого сплаву МЛ-5, і призначений для створення масових пожеж.

Фосфорні бомби та снаряди – запальні боєприпаси, визнані міжнародним гуманітарним правом негуманною зброєю. Їх використання суворо заборонено Протоколом III до Конвенції про конкретні види звичайної зброї, які можуть вважатися такими, що завдають надмірних ушкоджень або мають невибіркову дію.

«Такий обстріл є воєнним злочином та злочином проти людяності відповідно до Римського статуту міжнародного кримінального суду і має бути врахований при розгляді справи про геноцид українського народу Міжнародним кримінальним судом. Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень рф прав людини в Україні», — написала Людмила Денісова.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, армія рф продовжує систематично обстрілювати українську цивільну інфраструктуру.

Свежее

Рашисти з’їли звірів у зоопарку на Донеччині. ВІДЕО

Під час окупації селища міського типу Ямпіль, що на Донеччині, російські військовослужбовці з’їли у місцевому зоопарку зубра, оленів, страусів...