Арешт українського журналіста в Криму: президент Радіо Свобода виступив із заявою

-

Читайте также

Арешт фрілансера Радіо Свобода Владислава Єсипенка в окупованому РФ Криму засудив президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай. Про це йдеться в повідомленні на сайті видання.

«У той час, коли Кремль застосовує переслідування і залякування проти будь-якого можливого альтернативного голосу в анексованому Росією Криму, нещодавнє затримання Владислава Єсипенка, фрілансера української служби Радіо Свобода, викликає тривогу. Єсипенка слід негайно звільнити, щоб він міг возз’єднатися із сім’єю», – повідомив Джеймі Флай.

Напередодні в Службі зовнішньої розвідки України відреагували на звинувачення в Криму Владислава Єсипенка у співпраці з українськими спецслужбами.

16 лютого в Центрі громадських зв’язків ФСБ Росії повідомили, що затримали 10 березня в Криму Владислава Єсипенка за збір інформації «в інтересах спецслужб України».

Як стверджують у ФСБ, Єсипенко «здійснював фото- і відеофіксацію місцевості, об’єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей на території Криму».

У відомстві посилаються на свідчення Єсипенка, в яких він нібито повідомив, що збирав інформацію «в інтересах спецслужб України за завданням офіцера чинного резерву 8-го відділу 5-го департаменту СЗР України полковника Кравчука В.А., а саморобний вибуховий пристрій за його рекомендацією зберігав в автомобілі для забезпечення власної безпеки».

Напередодні українські правозахисники опублікували спільну заяву, в якій вимагали від російської влади звільнити Владислава Єсипенка, а Україна і міжнародне співтовариство закликали посилити тиск на Росію за переслідування на анексованому півострові.

Дружина Владислава Єсипенка Катерина повідомила, що досі незалежний адвокат не зміг потрапити до її чоловіка.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше уряд Німеччини закликав РФ повернути окупований Крим Україні.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Россия пытается продвигать в ООН ложные нарративы об Украине: заявление группы стран

В среду, 5 мая, Россия провела в ООН неформальную встречу, чтобы вновь продвинуть ложный нарратив об Украине. Об этом...