Американські катери Island надійдуть до України з системами озброєння: що відомо

-

Читайте также

Патрульні катери Island, які США передадуть ВМСУ наступного року, надійдуть з бойовими модулями. Про це повідомляє Ukrainian Military Pages з посиланням на начальника управління кораблебудування Командування ВМС ЗСУ капітана 1 рангу Василя Радчука.

Додатково на борту будуть встановлені корабельні системи американського виробництва.

Як відомо, у місті Балтимор в США завершується процес технічного відновлення трьох катерів проєкту Island, які надійдуть до складу флоту у 2021 році.

«На цей час у Сполучених Штатах працюють три офіцери ВМС України, які займаються безпосередньо супроводженням ремонтних робіт на цих катерах», – розповідає капітан Василь Радчук.

Капітан 1-го рангу Василь Радчук

Раніше повідомлялось, що ВМСУ отримають колишні катери Берегової охорони США: USCGC Ocracoke (WPB-1307), Washington (WPB-1331) і Kiska (WPB-1336). Попередньо, перші два увійдуть до складу ВМС України вже у травні 2021 року, наступний – з невеликим інтервалом.

За словами офіцера рішення щодо додаткового посилення їхніх бойових спроможностей вже ухвалено. Визначено американські підприємства-підрядники, які мають забезпечити ці катери додатковим озброєнням, обладнанням та технічними засобами. Є висока ймовірність, що катери надійдуть до України вже з бойовими модулями та встановленими на борту корабельними системами американського виробництва.

Наступні американські катери також можуть оснастити ракетними комплексами малої дальності, що розглядаються як варіант озброєння інших американських катерів що отримає Україна Mark VI. Йдеться про малогабаритні протикорабельні ракети типу ВGM-176В Griffin. Крім того, це вимагатиме встановлення систем управління та наведення ракет на цілі.

Нагадаємо, що перші катери Island, що отримали імена «Слов’янськ» та «Старобільськ» прибули до Одеси близько року тому без озброєння. У січні 2020 року, кораблі оснастили 25-мм гарматами 2М-3М, розробленими близько 70 років тому. За словами військових, це озброєння було встановлено тимчасово.

«Наразі ухвалено рішення щодо проведення заходів з технічної модернізації та переозброєння патрульних катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» на національних підприємствах», – пояснює капітан 1 рангу Василь Радчук. Найближчим часом буде сформовано проєкт технічного завдання і після цього Командування національних ВМС очікує, що розпочнеться процес практичної реалізації заходів модернізації.

За словами офіцера ВМС, передбачається встановлення на катерах артилерійських систем, які є на озброєнні ВМСУ. Планується оснастити їх сучасним обладнанням з виявлення цілей та надання цілевказівок на застосування зброї, і додатково — системою пасивного захисту.

«Багато чуток у мережі Інтернет щодо можливого встановлення на цих катерах торпедних апаратів або ракетної зброї. Насамперед потрібно оцінити це все з технічної точки зору, чи варто взагалі це робити, оскільки катери вже збудовані та повністю готові до застосування», – доповнює Василь Радчук. Капітан підкреслив, що остаточне рішення буде за Командуванням ВМС ЗСУ.

Як раніше повідомляла група ІС, разом із катерами Mark VI Україна отримає 32 дистанційно керовані артилерійські установки MSI Seahawk A2 з 30-мм автоматичними гарматами Mk 44 Bushmaster II, 20 електронно-оптичних систем FLIR, 16 інфразвукових випромінювачів LRAD, 16 систем державного розпізнавання, а також засоби зв’язку, запчастини та різне супутнє обладнання.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Путин может действовать нерационально – американский дипломат

Увеличение военного присутствия вокруг Украины и создание потенциальных возможностей нового масштабного вторжения является составной частью широкой войны, которую Путин...