25 років операції «Буря»: довгий шлях до примирення на Балканах

-

Читайте также

Контррозвідка СБУ повідомила, скільки відкрито проваджень за державну зраду

З початку 2020 року за матеріалами контррозвідки Служба безпеки України розпочала 52 кримінальних провадження за державну зраду. Ще 27...

Закат процветания: «русский мир» принес на Донбасс разруху

Спустя 6 лет оккупации ОРДЛО российскими войсками и разграбления ими самого мощного экономического региона Украины, разруха стала видна любому...

Ліквідація ватажка «ДНР» Захарченка: медіа РФ назвали ім’я ймовірного замовника

Олігарх Сергій Курченко міг бути ймовірним замовником вбивства екс-ватажка «ДНР» Олександра Захарченка. Про це йдеться у розслідуванні російського видання...

З церковних дзвонів почалося в Кніні – колишньої «столиці Сербської Країни» – урочисте святкування Дня перемоги і вдячності Батьківщині, Дня хорватських захисників та 25-річчя операції «Буря», пише «Духовний фронт України».

На Кнінській фортеці було піднято хорватський прапор – як і в 1995 році. Пролунало 25 символічних залпів з гармат, зачитано імена загиблих та зниклих учасників операції. На урочистому зібранні в центрі Кніна першим до присутніх звернувся Анте Готовіна, генерал-полковник у відставці.

«Завдяки урокам, отриманим з нашого бурхливого та плідного минулого, ми стали сильнішіми та кращіми людьми. Готові оптимістично працювати сьогодні заради кращого завтра — на новому етапі. Хорватія розвивається і перетворюється на сучасну європейську демократію, соціально справедливу державу, яка піклується про найменших і нуждених, бо вони є дзеркалом стану нашого суспільства. Держава, в якій усі люди, незалежно від відмінностей, користуються безпекою і свободами, рівними правами та рівними обов’язками. Разом усі ми досягнемо поставлених цілей і будемо знати, як реагувати на всі виклики часу, в якому живемо. Бажаю успіху нам на цьому шляху», — сказав Готовіна.

«З сумом і шанобливістю ми пам’ятаємо всіх вбитих при захисті Хорватії, цивільних жертв та жертв воєнних злочинів, скоєних в ім’я ідеології Великої Сербії, тим більше, що за багато цих дій ніхто не притягувався до відповідальності. Ми все більше сумуємо за жертвами військових злочинів, скоєних хорватською стороною, які, на жаль, мали місце. Законне право на захист не є і не може бути приводом для правопорушень. Будь-який такий вчинок — потворний шрам на справедливому обличчі та оборонному характері Вітчизняної війни», — заявив, зокрема, прем’єр-міністр Андрій Пленкович.

«Давайте мати мужність і людяність однаковою мірою проявляти повагу до всіх жертв. Щире примирення може будуватися лише на істині. …Хорватія зазнала нападу, і як переможець вона запропонувала руку примирення і тепер будує своє майбутнє», — підсумував Пленкович.

Президент Зоран Міланович наголосив на необхідності покращення відносин між Хорватією та Сербією, які, за його словами, є складними вже більше 100 років.

«Були конфлікти, кровопролиття, війни, громадянські війни, агресія, і після цього ми ніяк не можемо вступити у фазу нормальних відносин, в якій пануватимуть повага та конструктивність. …Наша добра воля та віра існують, ми хочемо співпрацювати та співробітничать», — зазначив він.

Сербсько-хорватські відносини повинні бути кращими, тому що відносини цих двох народів є дуже важливими для цієї частини Європи, наголосив Міланович. Він зазначив, що, зі свого боку, зробить для покращання відносин усе, що може і що повинен, і на іншому боці також нехай спробують.

У святкуванні операції «Буря» в Кніні вперше взяв участь представник сербів, віце-прем’єр-міністр Хорватії від Самостійної демократичної сербської партії (SDSS) Борис Мілошевич.

«Ми поважаємо всіх жертв, незалежно від національної приналежності. Ми повинні поважати пам’ять жертв. Емоції ще свіжі. Я почув повідомлення про примирення, мир і майбутнє, і вважаю свій приїзд як запоруку майбутнього», — заявив Мілошевич журналістам після офіційної церемонії.

Він додав, що хорватське суспільство дозріло, щоб усі могли чути і поважати один одного, незалежно від національності. «Для суспільства важливо визнати, що серби в Хорватії були жертвами, і ми повинні поважати пам’ять цих жертв. І я думаю, що це лише перший крок», — сказав Мілошевич.

Напади на нього сербських політиків та пересічних сербів з Сербії та Боснії і Герцеговини, викликані його рішенням взяти участь у святкуванні «Бурі», він вважає очікуваними. «Я розумію це насамперед як промову людей, які зазнали болю і відчули несправедливість», — сказав Мілошевич.

Сербські ЗМІ помітили, що після виступу Анте Готовіни, поки інші аплодували, Мілошевич тримав руки складеними.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

У жителя Одещини вилучили величезний арсенал вибухівки. ВІДЕО

Майже рік мешканець райцентру Кодима на Одещині зберігав закопані на території свого господарства електродетонатори, запали до ручної гранати, міні...

Росія впливає на виборчий процес у США — директор ФБР

Росія робить нові спроби вплинути на виборчий процес у США та сподівається очорнити кандидата від демократів Джо Байдена, заявив директор Федерального бюро розслідувань Крістофер...

Сводка ИС: оккупанты проводят ротацию сил на передовой и готовятся к возобновлению боевых действий

По оперативным данным группы ИС, за период 8-17 сентября 2020 года вооруженные формирования оперативной группировки российских оккупационных войск на Донбассе систематически нарушали режим прекращения...