Російські швейні та взуттєві підприємства закриваються по всій країні, а вітчизняні бренди переносять виробництво за кордон. У разі зростаючої конкуренції, зокрема із боку іноземних виробників, підприємства Центрального федерального округу оптимізують витрати, переносячи швейні виробництва на країни Середню Азію з найбільш доступними трудовими ресурсами і сировиною, за даними з огляду регіональної економіки від Центробанку, повідомляє The Moscow Times.
Випуск взуття в макрорегіоні скорочується через зниження попиту за більш доступного за ціною імпорту і кілька виробників повідомили про припинення діяльності, додав він. На підприємствах легкої промисловості в окремих регіонах додатково тисне подорожчання оренди виробничих та складських площ в умовах їхнього дефіциту, зазначено в огляді.
За даними IDEM-консалтингу, у всіх містах-мільйонниках рф дефіцит складів, ставки оренди нових в цілому по країні за минулий рік зросли на 30%, а на старі договори переукладали з підвищенням цін на 40-80%. Але серед багатьох перелічених Центробанком проблем легкої промисловості немає головної, яку вказують підприємці: війна.
В січні стало відомо, що компанія Gloria Jeans закриває всі свої фабрики в Ростовській області, які пропрацювали понад 30 років, що може призвести до звільнення 2500 чоловік. Тоді пояснювалось це неможливістю конкурувати з більшими зарплатами (за таким формулюванням вгадується виробництво спецодягу та форми для військових). У цих умовах компанія повністю переносить замовлення на пошиття одягу до Пакистану, Китаю, Індії, В’єтнаму, Бангладеш та Узбекистану.
Нестача кадрів через масовий переход працівників до оборонної промисловості пояснює скорочення обсягів виробництва та площ бенефіціар одного з найбільших виробників взуття в рф – холдингу «Юничел», депутат обласного Заксобрання Челябінської області Олексій Денисенко. Два роки тому на фабриці у Челябінську працювало понад 1000 осіб, а зараз удвічі менше. «Юнічел» наприкінці минулого року продав фабрику у Златоусті, шукає покупця на підприємство в Оренбурзі, а також скорочує виробництво на основному майданчику у Челябінську.
Минулого року, за даними Союзу шкіряників і взуттьовиків рф, у Брянській області компанія «Брайт» закрила взуттєву фабрику, що існувала з 1950 р., а в останні 20 років випускала взуття під маркою Francesco Donni. У Калузі припинила роботу взуттєва фабрика Romer, закрилися кілька взуттєвих фабрик у Ростові-на-Дону.
Слідом за взуттєвими підприємствами по всій країні закриваються цехи з виготовлення колодок, стель, заготовок, що руйнують галузь, вказується в аналітичній записці Національної спілки взуттьовиків.
Нагадаємо, у передбанкрутний стан прийшла майже третина логістичних компаній у росії.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!