Уряд рф засекретить чверть річного бюджету росії

-

Читайте также

Влада рф різко збільшує частку секретних видатків бюджету країни, приховуючи в тіні трильйонний «рахунок», який належить сплатити платникам податків за війну в Україні та анексію окупованих областей. В 2023 році в секретному режимі уряд планує витратити 6,5 трлн. рублів, підрахував Bloomberg на основі матеріалів до закону про бюджет, який напередодні було внесено до Держдуми росії.

Порівняно з поточним роком, секретні витрати скарбниці практично подвояться: до закону про бюджет-2022 закладали 3,733 трлн. рублів «таємних» асигнувань — вони були включені у загальну суму, але не «розписані» за конкретними напрямками та розпорядниками. Тепер у режимі максимальної конфіденційності, без звіту за статтями, уряд витратить 22,4% бюджету, або практично кожен четвертий рубль. В результаті, частка секретних витрат зросте до абсолютного рекорду за всю історію даних.

У бюджет-2022 закладали 15,7% секретних видатків, проте насправді їхній рівень виявився вищим — 19%, за оцінкою Рахункової палати росії на першу половину року. Секретні витрати у бюджеті-2023 стануть другою найбільшою статтею: більше уряд рф витратить лише на «соціальну політику» (7,34 трлн. рублів).

Для порівняння: на підтримку національної економіки закладено майже вдвічі менше, ніж по секретних напрямках (3,5 трлн. рублів); на вищу освіту — в 5 разів менше (1,3 трлн. рублів), на підтримку системи ЖКГ — в 11 разів менше (604 млрд. рублів).


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

СБУ повідомила про підозру «чиновнику днр», який сприяв захопленню лікарень Маріуполя

СБУ зібрала беззаперечні докази злочинів проти України, вчинених керівництвом окупаційної адміністрації у захоплених районах Донеччини. У ході слідчо-оперативних дій...