Україна отримала перемогу в Стокгольмському арбітражі в спорі з Коломойським — Міністр юстиції

-

Читайте также

Україна отримала перемогу в Стокгольмському арбітражі в спорі з міноритаріями компанії «Укрнафта» Коломойським, Боголюбовим та Палицею в справі про позов до України на суму понад 6 млрд. доларів, заявив міністр юстиції України Денис Малюська.

«Супермегаперемога в Стокгольмському арбітражі! Пани Коломойський, Боголюбов та Палиця хотіли стягнути з України більше ніж $6 млрд та звернулися з відповідним позовом до Стокгольмського арбітражу. Після майже шести років судового процесу арбітраж сьогодні їм відмовив. Відмовив повністю», — написав міністр у Facebook.

Глава Мінюсту нагадав, що підставами для позову з боку міноритаріїв був відбір НАК «Нафтогаз України» газу «Укрнафти» з ПСГ за встановленою регулятором неринковою ціною для його подальшої реалізації населенню, невиконання АТ «Укртрансгаз» і НАК рішень українських судів про повернення цього газу, а також значне підвищення рентної ставки за надрокористування та зниження Верховною Радою кворуму для проведення зборів в акціонерних товариствах.

Нагадаємо, міноритарні акціонери Укрнафти у червні 2015 року подали позов до Стокгольмського арбітражу проти держави Україна. Вони, зокрема, звинувачують Україну в завданні шкоди через відбір газу, видобутого Укрнафтою, без оплати або з оплатою за заниженою ціною; невиконання Нафтогазом та Укртрансгазом рішень українських судів; швидкому збільшенні ставок плати за надрокористування; зменшенні кворуму під час проведення зборів акціонерних товариств. На початку 2018 року стало відомо, що претензії міноритарних акціонерів Укрнафти до України збільшилися з 4,7 до 5,4 млрд. доларів.

Як повідомляла група ІС, англійський суд зобов’язав екс-власників ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова разом з іншими компаніями-відповідачами виплатити 1 млн. фунтів стерлінгів на користь банку до 15 березня поточного року.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Иран хочет нарастить экспорт нефти: что будет с котировками

В связи с прогрессом в переговорах с США по ядерной сделке и возможной отменой санкций власти Ирана хотят нарастить...