Ліквідна частина російського Фонду національного добробуту (ФНД) станом на 1 березня склала в рубльовому еквіваленті близько 3,4 трильйона рублів. Це мінімум з середини 2019 року і майже в 2,5 рази менше, ніж було на початку 2022 року.
Ліквідна частина ФНД складається із коштів, не розміщених у будь-яких фінансових активах (наприклад, акціях або облігаціях), які зберігаються на рахунках Банку росії та номіновані в рублях, юанях і золоті, передає РБК.
Скорочення ліквідної частини ФНД пов’язане з тим, що юані та золото були обміняні на 1,3 трильйона рублів для покриття дефіциту федерального бюджету, а ще понад 290 мільярдів рублів були вкладені в облігації держпідприємств і направлені на депозити у ВЕБ.РФ для фінансування інфраструктурних проектів. У Мінфіні рф підтвердили направлення коштів ФНД на ці цілі.
Наразі, згідно з бюджетним правилом, до ФНД спрямовуються додаткові податкові доходи від продажу нафти понад базову ціну в 60 доларів за барель. При цьому якщо російська нафта коштуватиме в інтервалі 45–47 доларів за барель, то ФНД може вичерпатися протягом року. У разі нестачі коштів ФНД фінансування дефіциту, найімовірніше, може здійснюватися за рахунок боргових інструментів або приватизації менш великих держкомпаній.
Як раніше повідомляла група ІС, іноземні літаки в рф залишаються без необхідних запчастин і обслуговування.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!