Сили оборони України мають найбільший у Європі досвід роботи із новітніми оборонними технологіями в усіх аспектах бойових дій. Це визнають на найвищому рівні у ЄС, зазначається у відповіді Єврокомісії на запит РБК-Україна.
Українська оборонна промисловість продемонструвала надзвичайні можливості адаптації до нових потреб. Це особливо очевидно в сферах безпілотних систем, включно із повітряними, наземними та морськими дронами. “Наприклад, кількість БПЛА, наземних та надводних дронів, що виробляються та використовуються щороку в Україні, ймовірно, вища, ніж у всьому ЄС разом узятих, що дає їм величезний досвід масового ефекту”, – йдеться у відповіді.
Крім того, засоби радіоелектронної боротьби, що підтримують безпілотні системи та заходи протидії їм, особливо БПЛА, створюють надзвичайно цінну комбінацію знань для будь-яких збройних сил.
Як зазначають у Єврокомісії, це унікальний досвід, який набуває український ОПК. “ЄС подбає про те, щоб українська промисловість могла спиратися на їхній досвід і стане повноправним учасником європейської промислової бази в цій галузі”, – повідомили у Єврокомісії.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна побудувала новий ОПК, який на сьогодні має спроможності, які зросли в 35 разів – до 35 млрд. доларів на рік. За його словами, за два роки виробництво артилерії збільшилося втричі, бронетранспортерів у 5 разів, протитанкової зброї у 2 рази, боєприпасів у 2,5 разів. Шмигаль повідомив, що зараз Україна виробляє близько третини від необхідної зброї, а мета – 50% щонайменше.
Як повідомляла група ІС, серед основних завдань Міноборони на 2025 рік — створення інноваційних засобів, які уражають ворожі цілі на максимальній відстані з високою точністю.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!