Суд по справі ПриватБанку в США: стало відомо про нові факти зловживань колишніми власниками

-

Читайте также

Державний «ПриватБанк», що був націоналізований 2016 року, заявив, що його колишні власники Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов відмили у США майже 800 млн. доларів.

Перевіривши додаткові банківські документи, банк подав до суду у штаті Делавер 21 липня змінений позов проти колишніх власників кредитної установи. У ньому стверджується, що обидва відмили 660 млн. доларів через групу американських компаній Optima і ще 100 млн. доларів через інші американські компанії, повідомляє Радіо Свобода.

Свій первісний позов ПриватБанк подав до суду в штаті Делавер у травні 2019 року, тоді звинувативши колишніх власників у відмиванні у США 623 млн. доларів. Справа далі перебуває в процесі розгляду.

У новому документі йдеться, зокрема, про те, що, як стверджує ПриватБанк, іще 86 млн. доларів понад суми первісного позову Коломойський і Боголювов відмили в період 2008–2010 років, вивівши ці кошти на два офшорні рахунки одного з підрозділів московського інвестиційного банку «Ренесанс-капітал».

Як стверджується в позові, обидва скупили активи у США на суми в сотні мільйонів доларів, зокрема нерухомість і сталеливарні компанії, завдяки фіктивним позикам, що їх видавав ПриватБанк різноманітним компаніям, які контролювали самі ж олігархи. Далі, стверджує банк, ці кошти відмивалися у США через заплутану схему оборудок.

ПриватБанк перебуває в осередді суперечок між Нацбанком України та Коломойським, одним із найвпливовіших українських олігархів. Результат протистояння матиме значний вплив на відносини України з Заходом.

Національний банк України звинувачує Коломойського і Боголюбова в тому, що вони використовували ПриватБанк як свою особисту скарбничку, і стверджує, що понад 90 відсотків позик, виданих банком за часів перебування в їхній власності, пішло пов’язаним із ними ж особам і структурам.

У грудні 2016 року держава націоналізувала ПриватБанк через побоювання, що цей найбільший комерційний банк у країні може збанкрутувати через нестачу капіталу на суму в 5,5 млрд. доларів. Обидва олігархи заперечують усі звинувачення, називають націоналізацію банку політично мотивованою і позиваються в судах за повернення банку під свій контроль.

Як повідомляла група ІС, в НБУ заявили про тиск з боку олігарха Ігоря Коломойського, який намагається зняти з себе відповідальність за борги ПриватБанку.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Українські десантники відзначились на навчаннях у Німеччині. ФОТО

Підрозділ українських десантників успішно виконує поставлені завдання у Німеччині, де триває активна фаза багатонаціонального навчання Saber Junction 2021. За повідомленням...