Санкції США: Байден заборонив міняти на долари спецправа запозичення рф

-

Читайте также

Президент США Джо Байден підписав закон, яким заборонив американському Мінфіну обмін доларів на спеціальні права запозичення (SDR) для росії та білорусі.

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Білий дім.

«У понеділок, 4 жовтня 2022 року, президент підписав закон, який забороняє міністру фінансів брати участь в операціях, пов’язаних з обміном спеціальних прав запозичення, якими володіє Росія чи Білорусь», — йдеться у повідомленні.

SDR — спеціальні права запозичення, якими здійснює розрахунки Міжнародний валютний фонд (МВФ).

Законопроєкт про заборону обміну спецправами запозичення Конгрес схвалив у травні. Крім заборони обміну, закон зобов’язує главу Мінфіну сприяти, щоб інші країни відмовлялися від конвертації SDR у валюту. Чинність закону розрахована на п’ять років.

При цьому чинність закону може припинитися достроково. Для цього потрібно, щоб президент США підтвердив Конгресу, що Росія та Білорусь перестали вести діяльність, спрямовану проти суверенітету та цілісності України.

Спецправа запозичення входять до складу міжнародних резервів Росії. За даними російського Центробанку на 16 вересня, резерви становили $557,7 млрд.

Група ІС повідомляла про те, що прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає агресію рф проти України війною усієї росії, а не лише путіна.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

«Зернова ініціатива»: з портів України вийшло три судна з олією

9 листопада, з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» вийшло 3 судна з 21,6 тис. тонн олії для країн Азії...