ГоловнаЕкономікаСанкції працюють: в росії проблеми зі зберіганням непроданої нафти

Схожі публікації

Санкції працюють: в росії проблеми зі зберіганням непроданої нафти

Через санкції експорт російської нафти невпинно падає, а зберігати нерозпродані залишки стає все важче. В першу чергу це стосується далекосхідних родовищ, зокрема – Сахаліну, повідомляє «Економічна правда» з посиланням на enkorr.

Шельфову нафту доводиться відвантажувати на кораблі, які потім лягають в дрейф поблизу берегів Сахаліну. Однак це тимчасове рішення, адже танкерів не вистачає. Станом на сьогодні відомо, що кораблі, заповнені нафтою, щонайменше тиждень знаходяться в дрейфі. На них знаходиться близько 6,3 млн барелів нафти. Це відповідає приблизно двом дням сукупного морського експорту зі всіх портів Росії у звичайний час (понад 3 млн барелів на добу).

В той же час, за тиждень до 9 лютого цей сукупний експорт упав на 25%, до 2,3 млн барелів. Менш волатильні дані за останні чотири тижні показали зниження на 6%, до 2,83 млн барелів – мінімуму з початку 2023 року.

Із восьми партій нафти Sokol, які після запровадження 10 січня масштабних санкцій США були завантажені на танкери-шатли, що потрапили в чорний список, була вивантажена лише одна. Два танкери перевалили нафту на супертанкер, що стоїть у порту “Находка”. Інші лежать у дрейфі. Якщо не вивантажити нафту з цих “човників”, які транспортують її з проєкту “Сахалін-1”, у нього незабаром закінчаться вільні судна для відвантаження видобутої нафти.

Аналогічна картина спостерігається на “Сахаліні-2”.

Постачальники змушені знижувати ціну, оскільки через санкції сильно зросла вартість доставки. Частина покупців не готова витрачати додаткові кошти, а частина – взагалі не бажає зв’язуватись з росією, побоюючись ризиків потрапити під світові обмеження.

В результаті вартість відвантаженої за останній тиждень нафти впала на $380 млн (28%), порівняно з тижнем до 2 лютого, і становила $990 млн. Це найнижчий показник із грудня 2022 року.

Як повідомляла раніше група “ІС”, нафтопереробка в рф впала до 12-річного мінімуму.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин