Наступний рік може стати останнім легальним роком польотів для абсолютної більшості літаків Boeing і Airbus в росії. Вироблені в рф «суперджети» можуть «протягнути» на рік довше.
Про це повідомляє Телеграм-канал The Moscow Times з посиланням на журналістів «Радіо Свобода», які поспілкувались з експертом з авіабезпеки на умовах анонімності через чутливість теми.
Так, кожен літак має проходити перевірки кожні 1,5-2 роки. А раз на 6-12 років – більш глибоку перевірку з залученням спеціалістів з заводів-виробників. Останнє стає неможливим через санкції та відмову виробників працювати з рф.
Щодо «суперджетів», то у них всі критичні компоненти – двигуни, авіоніка, електрообладнання, шасі та паливні системи — західного виробництва. Постачання запчастин контрабандою, через треті країни та без контролю якості вже призвели до ряду проблем як на землі, так і в повітрі. І їх кількість буде тільки зростати.
За 11 місяців минулого року було зафіксовано 208 авіаінцидентів — на чверть більше, ніж у 2023-му. При цьому практично кожен другий – 90 випадків – був пов’язаний з відмовою двигунів або поломками шасі. Від початку 2025 року зафіксовано не менше 10 екстрених посадок через проблеми з двигунами.
Як повідомляла раніше група “ІС”, літаки Аерофлоту літають з дірками в обшивці.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!