ГоловнаЕкономікаРосія використовує криптовалюти для торгівлі з Китаєм та Індією, щоб обійти санкції...

Схожі публікації

Росія використовує криптовалюти для торгівлі з Китаєм та Індією, щоб обійти санкції – ЗМІ

росія використовує криптовалюти в торгівлі нафтою з Китаєм та Індією, щоб обійти західні санкції, повідомляє Reuters.

Деякі російські нафтові компанії використовують біткоїни, ефір і стейблкоїни, такі як Tether, для згладжування конвертації китайських юанів та індійських рупій у російські рублі, повідомили джерела. Це невелика, але зростаюча частина загального обсягу торгівлі нафтою в росії, який, за даними Міжнародного енергетичного агентства, торік становив 192 млрд. доларів.

Росія створила безліч систем, і USDT (Tether) – лише одна з них, повідомило джерело з дослідницької компанії, яка відстежує використання криптовалют для обходу санкцій.

Криптовалюта, ймовірно, продовжить використовуватися в торгівлі російською нафтою, сказало одне з чотирьох джерел, навіть якщо санкції будуть зняті і долар знову можна буде використовувати. Це зручний інструмент, який допомагає швидше проводити операції, додали вони.

Як приклад того, як працює ця торгівля, китайський покупець російської нафти платить торговельній компанії, що виступає як посередник, у юанях на офшорний рахунок, повідомили два джерела, обізнані про транзакції. Посередник конвертує ці гроші в криптовалюту і переказує їх на інший рахунок, а звідти їх відправляють на третій рахунок у росії і конвертують у рублі, повідомили вони.

За словами одного з джерел, знайомих з діяльністю трейдера, обсяг криптовалютних транзакцій, що здійснюються одним з російських нафтотрейдерів у Китаї, становить десятки мільйонів доларів на місяць.

Аналітики зазначають, що основна частина російських нафтових транзакцій, як і раніше, здійснюється на традиційні валюти, хоча існують й інші обхідні шляхи, включно з використанням, наприклад, дирхама ОАЕ.

Одна російська криптобіржа, Garantex, потрапила під санкції США 2022 року і Євросоюзу минулого місяця. Платформа призупинила обслуговування минулого тижня після того, як Tether заблокувала цифрові гаманці на своїй платформі.

Нагадаємо, Генеральна ліцензія на купівлю російської нафти закінчилася у середу, 12 березня. Тому європейські країни та союзники США більше не можуть купувати нафту у рф без запровадження санкцій з боку Вашингтону.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин