ГоловнаЕкономікаРосія стикається з кризою нафтових танкерів на тлі посилення санкцій - ЗМІ

Схожі публікації

Росія стикається з кризою нафтових танкерів на тлі посилення санкцій – ЗМІ

Росія, схоже, стоїть на порозі виснажливих проблем із транспортуванням нафти через санкції США, пише нафтовий стратег Bloomberg Джуліан Лі.

10 січня Мінфін США ввів санкції проти 161 нафтового танкера за їхню роль у транспортуванні російської нафти. Це було частиною цілої низки заходів проти Москви, введених адміністрацією Байдена, і які президент Дональд Трамп досі не скасував. Більше того, є ймовірність, що він піде на ще жорсткіші заходи перед початком мирних переговорів щодо України.За даними Argus Media, з моменту введення цих заходів вартість пошуку танкера для перевезення основної російської нафти Urals в Азію вже підскочила майже на 50%.

Розрив між цінами, коли барель залишає росію і прибуває в Азію, що є непрямим показником вартості доставки, також різко зріс.

Хоча такі стрибки траплялися і в минулому, на той час були причини побоюватися того, наскільки вони реальні. Наприклад, завищення вартості доставки було б розумним способом створити видимість того, що вантажі, що експортуються, коштують 60 доларів за барель або менше — навіть якщо ціна продажу після доставки в Азію була вищою. Це дало б вантажам право на доступ до західних послуг, включно із танкерами та страхуванням, але при цьому дозволило б продавати барелі набагато дорожче граничної ціни, встановленої G7.

Неможливо довести, що подібне завищення фрахтових ставок мало місце або не мало. Просто існував фінансовий стимул для цього. Так само сьогодні неможливо довести чи спростувати, що не відбувається те саме. Більше того, той же стимул для гри з цифрами все ще існує.

Що змінилося, так це величезний флот танкерів, які потрапили під санкції, і ознаки того, що танкери, що недавно потрапили в чорний список, починають виходити з гри. Цілком можливо, що реальні витрати росії на фрахт справді скоро зростуть.

В даний час 265 танкерів включені до «чорного списку» як мінімум однієї з країн — США, ЄС або Великої Британії (причому американський список, безумовно, є найбільш руйнівним для торгівлі). Вжиті раніше американські заходи в більшості випадків не дозволили судам, які стали об’єктом санкцій, торгувати.

З 435 суден, що перевозили російську нафту в 2024 році, 112 з них, або 26%, тепер підпадають під санкції Вашингтона. Якщо додати до них ті, на які санкції наклали Лондон і Брюссель, то частка збільшиться до 37%.

Такі цифри є явною діркою в тіньовому флоті танкерів, який росія зібрала для перевезення своєї нафти, і змушують шукати альтернативні судна.

У результаті може початися зростання рахунків за фрахт, особливо якщо іншим власникам, які раніше холодно ставилися до торгівлі, знадобляться додаткові стимули, щоб узяти на себе ризик потрапити під майбутні санкції. Крім того, це, швидше за все, призведе до подорожчання придбання наступної партії судів для поповнення тіньового флоту та заповнення дірки, яка утворилася внаслідок санкцій.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин