Торгові можливості між росією та Китаєм звузилися після того, як США минулого тижня ввели санкції щодо єдиної філії російського банку в Китаї, але візит путіна до Китаю минулого місяця допоміг гарантувати, що наразі дві країни мають платіжні альтернативи, повідомляє Reuters.
За даними джерел агентства, після візиту путіна у прикордонних регіонах було створено спеціально уповноважені банки, які дозволяють російським фірмам відкривати рахунки нерезидентів у китайських банках. Цей крок став важливим після того, як шанхайська філія російського ВТБ зазнала санкцій.
Торгівля між Росією та Китаєм у 2023 році зросла до рекордних 240 млрд. доларів. Підтримка потоку доходів та товарів, що має вирішальне значення для Кремля, залежить від забезпечення безперебійних платежів. Обхідний шлях включає дрібніші регіональні банки, які на даний момент можуть залишатися поза увагою санкцій США, і показує, як Москві та Пекіну доводиться робити все більш складні кроки, щоб забезпечити продовження двосторонніх платежів.
Торгівля з Пекіном стала важливішою для Москви після того, як у лютому 2022 року вона вторглася до України. Згодом російські банки були заблоковані в глобальній платіжній системі SWIFT, а багато західних країн і компаній розірвали зв’язки з росією.
“Після візиту [Путіна] в одній із провінцій Китаю з’явилися банки, які відкривають рахунки NRA для російських компаній на території Китаю”, – повідомило одне з банківських джерел.
Лише кілька банків, розташованих неподалік кордону на північному сході, все ще працюють з росією, повідомило друге джерело в банківській сфері. “Ми сьогодні навіть не говоримо про великі та середні банки, – сказав співрозмовник агентства. – Ніхто з них не працює з росією. Це проблема, яку ми повинні дійсно усвідомити”.
Загроза вторинних санкцій, які можуть позбавити інститути доступу до долара, налякала китайські банки, які не хочуть втрачати доступ до світових ринків, розповідає джерело, навіть якщо з росією доведеться вести прибуткову торгівлю.
У росії проблеми з платежами завдають збитків експортним доходам, порушують ланцюжки поставок і підвищують ціни на імпорт, заявив центральний банк, тоді як її нафтові компанії стикаються з багатомісячними затримками платежів.
“Ніхто в Китаї не готовий потрапити під вторинні санкції і втратити світовий ринок тільки через росію, – сказало джерело. – Ні виробничі компанії, ні фінансові структури, зокрема банки”.
Друге джерело в банківській сфері повідомило, що російські банки, які не потрапили під санкції, все ще є прийнятними для китайських партнерів, але обмеження США є смертельним ударом, оскільки навіть спеціально уповноважені китайські банки припиняють розрахунки.
Нагадаємо, 12 червня Мінфін США розширив список санкцій щодо росії. До нього увійшли понад 200 юридичних осіб та понад 30 фізичних. Санкції введено проти Московської біржі, страхової компанії “Согаз”, російських проєктів по ЗПГ “Арктик СПГ 1” та “Арктик СПГ 3”.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!