Ринок нафти в ЄС: США та Казахстан замінять росію після введення ембарго

-

Читайте также

Імпорт російської нафти до Євросоюзу та Великої Британії у серпні впав до 1,7 млн. барелів на добу з 2,6 млн. барелів у січні. Британія вже припинила імпорт російської нафти після вторгнення Москви до України, а ЄС заборонить імпорт із грудня, щоб позбавити Кремль прибутків для фінансування війни, повідомляє Reuters.

Імпорт із США замінив приблизно половину — 800 тисяч барелів втраченого російського імпорту, а Норвегія забезпечила приблизно третину. За даними Міжнародного енергетичного агентства, США незабаром можуть обігнати росію як основного постачальника нафти до ЄС та Великобританії разом узятих: до серпня імпорт зі Сполучених Штатів відставав від імпорту з росії лише на 40 тисяч барелів на добу.

Після введення ембарго ЄС необхідно буде замінити додатково 1,4 млн. барелів російської нафти, при цьому близько 300 тисяч барелів на добу потенційно надходять із США і 400 тисяч барелів на добу з Казахстану, заявило МЕА.

Найбільше в Норвегії нафтове родовище Йохан Свердруп, що виробляє середньотяжку нафту, аналогічну російському родовищу Urals, також планує збільшити видобуток у четвертому кварталі, потенційно — на 220 тисяч барелів на добу.

МЕА заявляє, що для задоволення попиту ЄС буде потрібно імпорт з інших регіонів, таких як Близький Схід та Латинська Америка.

Частина російської нафти продовжить надходити до ЄС трубопроводами, оскільки заборона не поширюється на деякі нафтопереробні заводи, які не мають виходу до моря. Німеччина, Нідерланди та Польща були найбільшими імпортерами російської нафти в Європі минулого року, але всі три країни мають можливість доставляти сиру нафту морським шляхом.

Однак країни Східної Європи, які не мають виходу до моря, такі як Словаччина чи Угорщина, мають мало альтернатив трубопровідним постачанням з росії. Залежність ЄС від рф також підтримується такими компаніями, як Роснефть та Лукойл, які контролюють деякі з найбільших нафтопереробних заводів блоку.

Як повідомляла група ІС, в адміністрації Байдена розглядають можливість виділити додаткову нафту із американських стратегічних резервів. У Вашингтоні побоюються стрибка котирувань після набуття чинності європейського ембарго на російську нафту на початку грудня.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

У Франції працюють над пропозицією створення спецтрибуналу для злочинців рф

У Міністерстві закордонних справ Франції повідомили про те, що країна почала роботи зі створення спеціального трибуналу для злочину російської...