Путіну відповіли на маніпуляції щодо ГТС України, яка «може лопнути»

-

Читайте также

Глава Оператора ГТС України Сергій Макогон відреагував на слова Путіна про те, що нібито українська «газотранспортна система може лопнути», якщо збільшити тиск. Він назвав це маніпуляцією.

«Газпром тричі зменшував транзит Україною  у 2021 році. 1 січня 2020 року з 186 млн м3 на добу до 124 млн м3, з 1 вересня знизив до 109 млн м3, а 1 жовтня після початку постачання газу до Угорщини через Турецький та Болгарського потоки  — до 86 млн м3, хоча сплачує за 109 млн м3. Графік показує, що Газпром часто не використовує транзитні потужності, які вже сплачені. І не тільки в Україні, а й в інших країнах. Наприклад, у Словаччині», — зазначив він.

За його словами, заяви керівництва РФ про збільшення транзиту через Україну у 2021 році мають манипулятивний характер. Макогон зазначив, що діючий контракт передбачає не щорічне  транспортування 40 млрд м3, а щоденне транспортування 109 млн м3. Наразі фізично транспортується значно менше — 85,9 млн м3 на добу.

«Така поведінка Газпрому заслуговує особливої уваги Европи, тому що незважаючи на значну нестачу газу в ЄС та максимальні ціни, Газпром навіть не використовує ті потужності, які вже сплачені», — написав він

Україна готова транспортувати додатково значні обсяги обсяги газу, що перевищують потужність Північного Потоку 2. Наразі заявок від Газпрому на додаткові потужності не надходило.

«Якщо б Газпром повернувся до обсягів транзиту січня 2020 року, то ЄС почав би отримувати додатково на 100 млн м3 на добу, чи майже 3 млрд м3 на місяць. Вочевидь, збільшення постачання газу до ЄС не входить у плани Газпрому», — констатував глава Оператора ГТС України.

Як повідомляла група «ІС», у Росії анонсували аварії і вибухи на об’єктах ГТС України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

На Курилах погиб российский контрактник

Российский военнослужащий-контрактник погиб вечером в среду на острове Итуруп. Сильными порывами ветра повалило модуль контейнерного типа, который упал на...