Коли 11 років тому глава російського державного газового гіганта «Газпром» Олексій Міллер відкрив розкішну будівлю в стилі італійського палаццо в центрі Санкт-Петербурга для розміщення експортного підрозділу компанії, він передрікав майбутнє, що фінансується за рахунок європейських продажів. «Це символічно… Європа все більше потребуватиме російського газу», — сказав він, говорячи про нові сучасні офіси в самому європейському місті росії.
Замість цього розкішні будівлі стали символом стрімкого занепаду Газпрому, який майже повністю втратив європейські ринки після того, як конфлікт в Україні розірвав зв’язки рф із Заходом, повідомляє Reuters.
За словами одного з керівників Газпрому та іншого джерела, обізнаного про внутрішні обговорення, компанія, яка зазнає багатомільярдних збитків і намагається заощадити, тепер розглядає можливість виставити палаццо на продаж разом з іншими елітними об’єктами, які їй належать.
Газпром, мабуть, є російським бізнесом, який найбільше постраждав від міжнародних санкцій. Число співробітників «Газпром експорту», колись самого процвітаючого підрозділу компанії, який понад півстоліття займався продажем радянського і російського газу до Європи, скоротилося до кількох десятків людей, повідомили Reuters ті ж два джерела.
За відсутністю європейських продажів працівники, що залишилися, зосереджені в основному на судових розглядах з колишніми покупцями з ЄС, повідомили джерела Reuters. «Газпром експорт» — це «просто оболонка», сказало одне із джерел.
Проблеми Газпрому виходять далеко за межі експортного підрозділу, свідчать розмови зі співробітниками. Два джерела повідомили Reuters, що Міллер схвалив плани щодо скорочення 1500 робочих місць у головному офісі материнської компанії в росії та у найвищому хмарочосі Європи — «Лахта-центрі», побудованому за британським проектом у Санкт-Петербурзі.
Про звільнення в штаб-квартирі Газпрому ще не оголошено, але співробітників попросили підготувати індивідуальні презентації на тему, чому вони повинні зберегти свої робочі місця, за словами одного з джерел. Процес планується завершити протягом кількох тижнів.
Як повідомляла група ІС, Газпром хоче знов підняти ціни на газ для росіян після рекордних збитків.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!