Підраховано збитки України від запуску «Північного потоку-2»

-

Читайте также

У разі зупинки транзиту російського газу по українській газотранспортній системі після запуску газопроводу «Північний потік-2» Україна втрачатиме 1,5 млрд доларів на рік – це мінус 1%ВВП.

Про це повідомляє UA.News.

Таку цифру назвав ексміністр економіки Тимофій Милованов. «Зараз у нас є контракт на кілька років по транзиту газу – до 2024 року. Питання в тому, що станеться після 2024 року. Адже 2024-й – це не так далеко. І я згоден з міністром фінансів в оцінці – у нас будуть від цього втрати. 1,5 млрд доларів – це немало», – зазначив він, вказавши, що у порівнянні з ВВП України це в залежності від курсу валют становить близько 1%.

«Економіка України, наприклад, втратила кілька відсотків через пандемію. І ми це відчули – людям стало складніше, наприклад, знайти роботу або втримати її. Економіка зараз відновлюється, зростання ВВП буде 4,5% цього року. Тобто, здається, 1% – це не так багато, але це 20% зростання всієї економіки. І це відбуватиметься щороку», – говорить Милованов.

США та Німеччина опублікували спільну декларацію, в якій офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2».

Сенатор-республіканець Тед Круз запропонував домогтися введення санкцій проти «Північного потоку-2».

У МЗС України заявили, що українська сторона не притягувалася до переговорів і узгодження пакету домовленостей по газопроводу «Північний потік-2», як це стверджує Держдеп США.

Як повідомляла група «ІС», суд ЄС ухвалив рішення, яке обмежує транспортування газу в обхід України.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

Прапор України піднято на лівобережній Херсонщині. ВІДЕО

Спецпідрозділ ЗСУ «Карлсон» поділився відео: український прапор встановлений на стрілі річкового портового крана, завдяки чому видно на сотні метрів...