Потрібно більше десяти років, щоб країни НАТО в Європі змогли зміцнити свої оборонні сектори, оскільки континент поспішає компенсувати десятиліття недоінвестування та стримати майбутні загрози з боку росії, згідно з аналізом Bloomberg Intelligence.
Як відзначають аналітики у звіті, 15 найбільшим європейським членам альянсу може знадобитися збільшити інвестиції на суму від 340 до 720 млрд. доларів на рік.
«Враховуючи уроки, зроблені з вторгнення росії в Україну, європейським членам НАТО необхідно як мінімум 200 млрд. доларів на закупівлю бронетехніки та літаків у таких компаній, як BAE Systems, Airbus, Boeing, Saab та General Dynamics», – написав провідний аналітик Джордж Фергюсон.
Цей заклик пролунав на тлі заяв президента США Дональда Трампа про намір скоротити зобов’язання США з безпеки в Європі та його вимог до союзників збільшити витрати на оборону до 5% від ВВП.
Як повідомило Bloomberg News, підтримка безпеки Європи з боку США настільки значна, що без неї європейська оборона може ослабнути лише за кілька тижнів.
За звітом, широкомасштабне переозброєння буде уповільнене через величезні обсяги замовлень у оборонних підрядників, а ланцюжки поставок вже зазнають перевантаження через поточний попит.
У документі також зазначається, що невелика оборонна промисловість Європи, ймовірно, не зможе в короткостроковій та середньостроковій перспективі забезпечити всі необхідні поставки, а в галузі спостерігається нестача кваліфікованих кадрів для задоволення майбутніх потреб.
Євросоюз був змушений діяти через різкі зміни у зовнішній політиці Трампа і запропонував виділити 150 млрд. євро у вигляді кредитів для збільшення оборонних витрат.
️Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що ЄС також планує заходи, які дозволяють країнам використовувати національні бюджети для додаткових видатків на оборону у розмірі 650 млрд. євро протягом чотирьох років без ризику санкцій за перевищення бюджетного дефіциту.
«Ці кредити мають фінансувати закупівлі у європейських виробників, щоб допомогти зміцнити нашу власну оборонну промисловість», — сказала фон дер Ляйєн у вівторок у Європейському парламенті, додавши, що компанії з-за меж ЄС також можуть бути включені до програми, але при цьому вона не стала прямо виключати великих зовнішніх постачальників.
Як заявив минулого тижня Ян Пі, генеральний секретар Асоціації аерокосмічної, оборонної та безпеки промисловості Європи, для нарощування виробничих потужностей європейському оборонному сектору спочатку необхідні «тверді зобов’язання» у вигляді довгострокових контрактів на закупівлю.
️Він зазначив, що узгоджені вимоги країн Європи та об’єднання попиту дозволять скоротити терміни та знизити ціни, аргументуючи необхідність «купувати європейське» — ключову тему в дискусіях щодо закупівлі озброєнь серед країн-членів ЄС.
Нагадаємо, гендиректор Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що європейські та українські склади зброї порожні через недостатні запаси на континенті. На його думку, це створює серйозні проблеми для безпеки.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!