ГоловнаЕкономікаОдин із найбільших автоконцернів Німеччини заявив про готовність розпочати виробництво військової техніки

Схожі публікації

Один із найбільших автоконцернів Німеччини заявив про готовність розпочати виробництво військової техніки

Один із найбільших автовиробників Німеччини Volkswagen (VW) заявив про готовність розпочати випуск військової техніки для потреб армії країни в рамках загальноєвропейських зусиль із переозброєння. Про це повідомив гендиректор компанії Олівер Блюм, повідомляє The Telegraph. За його словами, Volkswagen поки що не веде переговорів з потенційними партнерами, проте готовий розглянути відповідні концепції.

«З урахуванням поточної геополітичної ситуації у Німеччині та Європі очевидно, що нам необхідно більше інвестувати у безпеку. Ми не ведемо конкретних переговорів, але, якщо з’явиться можливість виробляти військові автомобілі, ми готові розглядати такі концепції», — заявив Блюм.

Крім оборонних завдань, перехід Volkswagen до виробництва військової техніки може бути спричинений і економічними чинниками. Зокрема, експорт німецьких автомобілів скоротився на 50% порівняно з доковідними показниками, що призвело до значних потужностей, що простоюють на заводах.

Економіст Центру європейських реформ Сандер Тордоар зазначає, що виробництво військової техніки може стати новим напрямком бізнесу для автовиробників, які зазнають труднощів. На його думку, традиційні методи стимулювання економіки, такі як пом’якшення бюджетних обмежень та державні субсидії, не зможуть повернути заводи до повного завантаження. “Німеччина втратила половину чистого експорту автомобілів. Виробники мають значні вільні потужності, які можна використовувати як для виробництва електромобілів, так і для військової техніки”, — пояснив Тордоар.

Проблема нестачі озброєнь у Європі стає дедалі гострішою. У лютому глава збройової компанії Rheinmetall Армін Паппергер заявив, що країни ЄС не мають достатніх запасів зброї для підтримки України та захисту від потенційної агресії з боку росії. “На складах у європейців та українців практично нічого не залишилося”, – підкреслив він, пояснюючи ситуацію багаторічним недостатнім фінансуванням оборонної сфери.

У відповідь на ці виклики 6 березня лідери країн ЄС затвердили план Єврокомісії щодо мобілізації 800 млрд. євро на посилення оборонних можливостей блоку. У рамках цього проекту 150 млрд. євро передбачається направити на закупівлю систем ППО, артилерії, безпілотників та іншого озброєння, включаючи постачання для України.

Згідно з офіційними даними Євросоюзу, опублікованими Financial Times, за період з 2021 по 2024 рік сукупні оборонні витрати країн ЄС зросли більш ніж на 30% і сягнули 326 млрд. євро. Це еквівалентно 1,9% ВВП блоку. Німеччина, найбільша економіка ЄС, 2024 року направила на оборону близько 2% свого ВВП.

На початку березня Фрідріх Мерц, який переміг на виборах нового канцлера ФРН, оголосив про намір послабити суворе конституційне «боргове гальмо». Цей захід дозволить збільшити витрати на оборону та модернізацію інфраструктури. Крім того, Мерц повідомив про плани створення спеціального фонду в 500 млрд. євро, який буде спрямований на розвиток інфраструктури та підтримку німецької економіки, яка перебуває у стані дворічної рецесії.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин