ОАЕ відмовилися допомагати рф торгувати нафтою в обхід долара

-

Читайте также

Незважаючи на прагнення Москви відмовитися від розрахунків у доларах у міжнародній торгівлі, зробити це у випадку експорту нафти до Індії поки що не вдається, повідомляють російські ЗМІ.

Постачальники російської нафти в липні попросили щонайменше дві індійські нафтовидобувні компанії заплатити в дирхамах ОАЕ. У розпорядженні Reuters виявився рахунок-фактура, отриману однією з цих компаній: платежі в ньому розраховані в доларах, але прохання розплатитися саме у валюті Об’єднаних Арабських Еміратів. Перевести гроші потрібно було до Газпромбанку через його кореспондентський банк у Дубаї – Mashreq Bank.

Троє людей, знайомих із цими операціями, розповіли Reuters, що обидві індійські компанії в результаті розрахувалися доларами, тому що Mashreq відмовився проводити транзакції в дирхамах.

Агентство не спромоглося з’ясувати причину відмови. Але Mashreq має відділення в Нью-Йорку, тобто він проводить доларові розрахунки. Тим часом США закликають інші країни не допомагати росії обходити накладені на неї обмеження, інакше загрожуючи вторинними санкціями, через які іноземні банки можуть втратити доступ до доларової фінансової системи.

Наприкінці червня в ОАЕ побувала делегація американського Мінфіну на чолі із заступником міністра фінансів Уоллі Адейемо. За даними Bloomberg, йому було доручено домогтися блокування активів заможних росіян, які після початку війни почали масово літати в Дубай, а також наполягти на виконанні санкцій проти рф.

За словами одного з джерел Reuters, у результаті розрахунок угод за нафту провело відділення State Bank of India в Абу-Дабі, і платежі були зроблені в доларах. Усі учасники угод, а також Міністерство фінансів США, що займається питаннями санкцій, відмовилися від коментарів.

Як повідомляла група «ІС», росія шукає у Туреччині допомогу в обході санкцій.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Україна має право захищатися і за межами своєї країни, — речник уряду ФРН

В уряді Німеччини заявили про те, що Україна має гарантоване право на самооборону та не зобов'язана обмежуватися захистом лише...