Санкції США дедалі більше тиснуть на бюджет рф, який отримує від вуглеводнів кожен третій рубль доходів.
У січні нафтові компанії перерахували до скарбниці 572,6 млрд. рублів податків, випливає з даних Мінфіну росії. Порівняно з груднем (571,2 млрд. рублів) доходи від нафти практично не змінилися і, як зазначає Bloomberg, другий місяць поспіль опинилися у мінімумів з січня минулого року (501,2 млрд).
Порівняно з кінцем літа потоки нафтової ренти стали меншими на 7%, а якщо порівнювати з весною-2024 — майже на 10%, випливає з оцінок Bloomberg.
Газові доходи, тим часом, збільшилися на 24% рік до року через зростання видобутку та експорту: вони склали 216,4 млрд. рублів. У результаті сумарно бюджет зібрав 789 млрд. рублів нафтогазових податків — на 1 млрд. менше, ніж у грудні.
Нові санкції США, під які потрапили «Сургутнефтегаз» та «Газпром нефть», а також 183 танкери російського «тіньового флоту», можуть позбавити бюджет доходів у розмірі 1% ВВП, оцінював раніше Яніс Клюге, науковий співробітник німецького Інституту проблем міжнародної безпеки. У грошах це близько 2 трлн. рублів, чи 18% від нафтогазових зборів, які Мінфін рф запланував поточного року (10,9 трлн. рублів).
Щоб возити нафту в умовах нових санкцій, нафтовикам доводиться збільшувати знижки: за даними Argus, на початку лютого кожен барель Urals продавався в середньому на $16 дешевше за Brent. За два місяці дисконт став більшим на $5, а його поточні значення – максимальні з травня.
Як повідомляла група ІС, постачання нафти через російський порт Усть-Луга на Балтійському морі, ймовірно, зупинилося після того, як 4 січня його уразили українські дрони.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!