Газпром втратив ринок Європи

-

Читайте также

Газопроводи «Північний потік-1» і «Північний потік-2», які коштували 17 млрд євро, схоже, надовго перетворяться на купу металобрухту.

Про це розповідає Телеграм-канал Finanz.

Найдовші у світі морські трубопроводи — кожен завдовжки більше 1,2 тисячі кілометрів — отримали пошкодження, які мають «безпрецедентний характер», заявила у вівторок компанія-оператор Nord Stream AG.

Напередодні вдень стало відомо про різке – у 15 разів – падіння тиску газу в нитці «А» «Північного потоку-2». Морське управління Данії виявило витік газу у водах поряд із островом Борнхольм і рекомендувало судам обходити небезпечний район.

Через кілька годин практично до нуля впав тиск на обох нитках «Північного потоку-1», постачання яким «Газпром» спочатку кратно скоротив, а потім і повністю зупинив, відмовившись отримувати з ремонту турбіну німецького концерну Siemens.

Проблеми на другому «потоку» компанія оператор пояснювала наявністю «дірки», яка, ймовірно, з’явилася в трубах. У вівторок Nord Stream AG констатувала: безпрецедентні руйнування сталися в один день відразу на трьох нитках системи «Північний потік», і терміни їх відновлення «оцінити поки що неможливо».

Влада Данії, яка почала розслідування, практично впевнена: йдеться про диверсію, розповіли Der Tagesspiegel джерела, знайомі із ситуацією.

Уявити, що цей збіг неможливий, підкреслює один із них: навіть одна «протечка» газопроводу – рідкість, а три одразу не залишають сумнівів, що це «націлена атака».

Із трьох труб випливло до 500 млн кубометрів технічного газу — і це останній газ, який «Газпром» міг прокачати до Європи по «потоках»: ремонт, якщо розглядати аналогічні випадки, може зайняти до кількох років.

Для «Газпрому» Європа остаточно стає втраченим ринком, і це, безумовно, позначиться на його доходах, продовжує він: великі дивіденди, яку компанія заплатить цього року, стануть останніми на довгі роки.

Як повідомляла група «ІС», Газпром залякує Євросоюз «льодовиковим періодом».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

У Литві демонтують найбільший меморіал радянським військам

Муніципалітет Вільнюса розпочав роботи з демонтажу радянських скульптур на Антакальніському цвинтарі. Роботи можуть тривати близько трьох тижнів. Про це...