«Газпром» купив у «Нафтогазу» додаткові потужності української ГТС: що відомо

-

Читайте также

Аби транспортувати в жовтні природний газ українською ГТС до країн Європи, російське ПАТ «Газпром» потребує додаткових потужностей. Тому компанія з РФ попросила НАК «Нафтогаз України» організувати послуги з транзиту блакитного палива, які пообіцяла оплатити додатково, по за умовами основного транзитного договору. Й аукціон з розподілу потужностей відбувся на платформах RBP (Угорщина) та GSA (Польща) вчора, 21 вересня, інформує «Нафтогаз».

За підсумками торгів «Нафтогазу» розподілені потужності на вході та на виході з ГТС України, які будуть використані для забезпечення додаткових обсягів транзиту «Газпрому».

При цьому такі потужності «Газпром» оплатить у повному обсязі, що принесе додатковий дохід як «Нафтогазу», так і Оператору ГТС України, наголошують в українській компанії.

«Кожна додаткова потужність, замовлена Газпромом – це додаткові гроші для України та її громадян», – зазначив перший заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» Сергій Перелома.

Сергій Перелома

Зазначимо, що у грудні 2019 року НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» підписали Угоду про надання послуги з організації транспортування природного газу через територію України з терміном дії 2020-2024 рр. При цьому узгоджено обсяги російського газу для транспортування європейським споживачам в межах цієї угоди. Так, у 2020 році йдеться про заброньовані потужності в обсязі 65 млрд кубометрів. За такі послуги Газпром зобов’язаний сплатити понад 7 млрд дол. США.

Нагадаємо, як інформувала група ІС, у 2020 році «Газпром» за транзит газу по території України заплатить близько двох мільярдів доларів.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

Глави МЗС Німеччини і Канади у Києві проведуть переговори з протидії РФ

В Україні у понеділок, 17 січня, перебуватимуть з візитами міністри закордонних справ Німеччини і Канади. Про це передає Укрінформ з...