Газовий шантаж РФ: Норвегія збільшить постачання газу до Європи

-

Читайте также

На тлі різкого зростання цін на газ у Європі норвезька компанія Equinor оголосила, що з 1 жовтня збільшить обсяги експорту природного газу для країн континенту. Компанія Equinor є другим найбільшим постачальником газу в Європу після російського Газпрому, пише «Голос Америки».

«Equinor і партнери отримали дозвіл збільшити експортування газу з норвезького континентального шельфу», — повідомляє компанія, вказуючи на «незвичайні» умови на європейському газовому ринку в час наближення зими.

У повідомлення йдеться про збільшення на 2 мільярди кубометрів, що за підрахунками означає зростання експорту з Норвегії на 2%.

Україна постійно пропонує додаткові транзиті потужності для постачання додаткових обсягів газу до ЄС. Проте «Газпром», на жаль, постійно відмовляється від них.

Ціни на газ у Європі почали різко зростати ще цього літа, і деякі біржові цінові показники піднімалися на понад 250% у порівнянні з січнем минулого року. Це підштовхує ціни також для домашніх споживачів, які у багатьох країнах Європи захищені на державному рівні — зокрема в Німеччині передбачають зростання на 11,5%.

Важливою обставиною на ринку називають також те, що російський Газпром впродовж літа зменшив постачання газу до Європи, і на тлі конкуренції з Азією європейські газосховища тепер мають менші запаси ніж зазвичай.

Україна, найбільший транспортер російського газу до Європи, звинувачує Росію у навмисному скороченні обсягів транзиту українськими трубопроводами.

Керівник української компанії Оператор ГТС України Сергій Макогон неодноразово в низці інтерв’ю ЗМІ звинуватив Росію у «шантажуванні» Європи тим, що він називав «штучним дефіцитом» палива.

Посадовець тоді також додав: «Складається враження, що такою поведінкою Газпром не лише стимулює подальше зростання цін на газ у ЄС, але й посилає вкрай прозорі сигнали до Європи, що додаткові обсяги газу можливі тільки через Північний потік-2».

Росія відкидає звинувачення у маніпуляціях газом і наголошує, що виконує контрактні зобов’язання, але фахівці вказують на зменшення обсягів експорту російського газу у порівнянні з минулими роками.

Міністри енергетики Європейського Союзу зберуться цього тижня для обговорення дій у відповідь на зростання цін на газ. Уряд в Іспанії закликав ЄС працювати над централізованою закупівлею газу, щоб врівноважити вплив продавців, а також створювати стратегічні резерви палива.

Група «ІС» повідомляла, чи зможе встояти ЄС перед газовим шантажем Кремля.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Сила санкций: авиакомпания Беларуси лишилась трех самолетов  

На этой неделе авиакомпания «Белавиа» отправит три своих самолета Embraer E195-E2 в Казахстан. Отправка самолетов может произойти уже 26...