Естонія офіційно заборонить імпортувати російський газ з 1 січня

-

Читайте также

Уряд Естонії прийняв ухвалу, якою вводить заборону на імпорт і купівлю природного газу з росії з наступного року.

Про це повідомляє Європейська правда.

Заборона діятиме також і на надання послуг, пов’язаних із транзитом, на імпорт природного газу та купівлю з метою транзиту чи закачування у мережі розподілу.

Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу зазначив, що ще у квітні в уряді Естонії домовилися припинити імпорт російського газу в країну до кінця 2022 року та компенсувати ці поставки завдяки орендованому СПГ-терміналу. Тепер це рішення закріплене офіційно.

Мета — чинити тиск на росію, щоб вона припинила військову агресію проти України, оскільки природний газ є важливим джерелом доходів росії, додав Рейнсалу.

Рішення впливане насамперед на газові підприємства Естонії, які мають ліцензії на імпорт російського газу. Для побутових споживачів цей захід не призведе до зміни у постачаннях, оскільки з квітня 2022 року природний газ із Росії до Естонії майже не постачався.

За словами міністра економіки та інфраструктури Рійни Сіккут, рішення не впливає на безпеку поставок газу до Естонії.

«Щоб забезпечити наявність газу після закінчення російського імпорту, ми зробили кілька кроків, наприклад, створили технічну базу для прийому поставок зрідженого газу та збільшили пропускну спроможність існуючих точок підключення. Щоб ще більше знизити ризики, ми також створили державний стратегічний резерв газу в Центрі стратегічних ресурсів Естонії», — сказав Сіккут.

Група ІС повідомляла про те, що на газопроводі «Північний потік» виявлено новий витік газу.

_________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

Свежее

У Херсоні розміновано понад 40 гектарів території

За два дні після деокупації в Херсоні вже знешкодили близько 2 тисяч вибухонебезпечних предметів, розміновано понад 40 гектарів території. Про...