Експорт з України до ЄС вже перевищує довоєнний рівень

-

Читайте также

Експорт з України до держав Європейського Союзу в серпні майже досяг довоєнного рівня, а за підсумками І-ІІІ кварталу перевищить відповідні довоєнні показники. Про це заявив заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка в ефірі національного телемарафону, повідомляє УНН.

«На сьогодні торгівля між Україною і ЄС фактично відновилася. У серпні експорт в ЄС становив 90% рівня експорту, зафіксованого у серпні 2021 року. А за три квартали 2022 року ми експортували до ЄС, попри війну, навіть на кілька відсотків більше, ніж за І-ІІІ квартали 2021 року», — сказав Качка.

У Мінекономіки пояснили активізацію торгівлі, зокрема, скасуванням квот та мит Євросоюзом, що спростило експорт аграрної продукції. Як і «лініями солідарності» та посиленням спроможності митної інфраструктури.

Водночас, за словами Качки, в цілому рівень українського експорту, у порівнянні з довоєнним, скоротився майже вполовину.

«Якщо у січні-лютому Україна експортувала щомісячно на рівні 6 млрд доларів і більше, то зараз ми виходимо на рівень 3,4 млрд доларів – приблизно такий буде результат по вересню», — зазначив заступник міністра.

Найбільше скоротився експорт до держав Північної Африки та Азії. І зараз він відновлюється лише в контексті зернової ініціативи та відкриття портів. Також повністю припинена торгівля з рф та білоруссю.

«У перші тижні війни ми повністю заборонили імпорт з російської федерації як відповідь на агресію. А зараз для того, щоб посилити санкційний тиск та водночас забезпечити правові підстави для українських компаній, що мали контрактні зобов’язання, ми також запровадили заборону на експорт», — зазначив Качка.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше Україна повністю заборонила експорт товарів до росії.

Свежее

Росіяни при відступі з Херсону підірвали 200-метрову телевежу. ВІДЕО

Тікаючи з Херсону, росіяни підірвали 200-метрову телевежу. Зв’язок у місті обіцяють відновити найближчими днями. «Телевежа у Херсоні дійсно була підірвана....