Дефіцит бюджету у США перевищив рекорди, але турбуватись зарано: що відбувається

-

Читайте также

Доба в зоні ООС: окупанти тричі порушили перемир’я, використавши заборонені міни. ВІДЕО

Минулої доби, 25 листопада, збройні формування Російської Федерації та її найманці тричі порушили  на Донбасі домовленості Тристоронньої контактної групи,...

Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму навіть під час пандемії – правозахисники

Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму, незважаючи на пандемію коронавірусу, чим порушує відразу ряд статей Конвенції про права...

Восточный фронт: военные США и Румынии провели совместные боевые стрельбы

Американские и румынские военные провели совместные стрельбы из реактивных систем залпового огня по целям в Черном море, причем две...

З дефіцитом у 3,1 трильйона доларів, що майже вдвічі перевищує попередній рекордний показник післякризового 2009 року (1,4 трильйона доларів) закрили Федеральний бюджет США, що завершився 30 вересня.

Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у п’ятницю, 16 жовтня, пише «Голос Америки».

Попередній бюджетний рік США завершили з дефіцитом 984 мільярди доларів.

Видатки бюджету зросли на 47,3% в основному через масштабні заходи з підтримки економіки на тлі поширення пандемії коронавірусу. Видатки становили 6,5 трильйона доларів, порівняно з 3,2 трильйона доларів бюджетних надходжень, а дефіцит зумовив пришвидшене зростання державного боргу.

З огляду на значну втрату робочих місць і охолодження економіки в часи кризи, економічне відновлення набуває пріоритетного значення у порівнянні до традиційних для США питань швидкого росту державного боргу. Про це, зокрема заявив голова Федеральної резервної системи США Джером Пауелл.

«Федеральний бюджет США перебуває на нестабільній траекторії вже певний час. Зараз не час надавати пріоритетності цим турботам», — сказав Пауелл цього тижня.

Пауелл виступає за прийняття нового пакету бюджетних стимулів для пожвавлення американської економіки.

«Надто мала підтримка призведе до слабкого відновлення, створюючи непотрібні складнощі для домогосподарств та бізнесу» і посилить нерівність, що буде «трагічно», заявив Пауелл в своїй промові перед Національною асоціацією економіки бізнесу на початку жовтня. «Слабкість підживлюється від слабкості», — сказав Пауелл.

Білий дім та Конгрес продовжують переговори стосовно нового пакету економічних стимулів.

Питання швидкого зростання боргу у світі стало однією з центральних тем зборів МВФ та Світового банку, які відбулись цього тижня. Державний борг світу досягне рекордних значень і зрівняється з обсягом світової економіки в 2020 році, прогнозують у МВФ.

Однак, на відміну від свого підходу десятирічної давнини, цього разу МВФ не побачив небезпеки від накопичення державного боргу в розвинених країнах. Розвинені країни, які мають необмежений доступ до ринку запозичень, зможуть в середині теперішнього десятиліття збалансувати свій борг без необхідності підвищувати податки, або скорочувати бюджетні витрати, заявив голова МВФ з бюджетної політики Віктор Гаспар в інтерв‘ю Financial Times цього тижня.

«COVID-19 — одноразовий стрибок боргу і за умови низьких ставок, боргова динаміка стабілізується», — наголосив Гаспар. Він зауважив, що потрібно докласти великих зусиль задля відновлення економіки, а потім турбуватись про здоров‘я державних фінансів.

«Ми переконані, що існує ризик завчасного усунення бюджетної підтримки і для тих, хто приймає рішення і має вибір, гарною порадою було б діяти поступово і зберегти бюджетну підтримку для стабілізації економічного відродження, допоки довгострокову шкоду від COVID-19 не буде взято під контроль», — заявив Гаспар.

Країнам, які обмежені у доступі до фінансових ринків, Гаспар рекомендує балансувати між перевагами і витратами підтримки економіки.

Як повідомляла група ІС, Росія всього за 6 років наростила обсяг державного боргу більш ніж в 2 рази, і в 2020 році його розмір перевищить 20,5 трлн. рублів, при показнику витрат бюджету 19,5 трлн. рублів, а доходів 20,4 трильйона.

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

загрузка...

Свежее

В США могут помиловать экс-главу избирательного штаба Трампа, известного по работе с Януковичем – СМИ

Экс-руководитель президентской кампании Дональда Трампа, а также беглого президента Украины Виктора Януковича, Пол Манафорт, может быть помилован президентом США. По...

Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму навіть під час пандемії – правозахисники

Росія продовжує мілітаризацію дітей в окупованому Криму, незважаючи на пандемію коронавірусу, чим порушує відразу ряд статей Конвенції про права дитини. Про це на пресконференції...

Закредитованность населения России превысила годовой бюджет страны

В Российской Федерации стремительно растет уровень закредитованности населения, который уже превышает показатель бюджета страны на 2020 год. Так, только за 9 месяцев нынешнего года...