ГоловнаЕкономікаЧи може європейський Eutelsat замінити Starlink в Україні

Схожі публікації

Чи може європейський Eutelsat замінити Starlink в Україні

Припущення, що Україна може втратити доступ до супутникової системи Starlink Ілона Маска привернуло інтерес інвесторів до меншого європейського конкурента Starlink — компанії Eutelsat.

Ціна акцій Eutelsat зросла більш ніж у 4 рази після публічної сварки між Володимиром Зеленським і Дональдом Трампом, після якої Вашингтон призупинив військову допомогу Україні. Про те, чим Eutelsat відрізняється від Starlink, йдеться у матеріалі Reuters.

Eutelsat вже підтримує урядовий та інституційний зв’язок в Україні. Компанія заявила Reuters, що вона може стати альтернативою для деяких урядових та військових додатків.

️Після злиття в 2023 році з британською OneWeb, Eutelsat контролює єдине, крім Starlink, діюче угрупування супутників на низькій навколоземній орбіті (LEO) з глобальним покриттям.

Більше 7 тисяч супутників Starlink на низькій навколоземній орбіті, пристосованих для зв’язку в режимі реального часу, дозволяють охопити більше користувачів по всьому світу і забезпечити більш високу швидкість передачі даних.

Але Eutelsat стверджує, що навіть за наявності всього 630 або близько того супутників LEO, підкріплених 35 пов’язаними супутниками на вищій геостаціонарній орбіті, вона пропонує ті ж можливості, що і Starlink в Європі.

️Starlink обіцяє широкосмуговий зв’язок зі швидкістю до 200 мегабіт за секунду, Eutelsat — 150. Проте термінали OneWeb коштують від 10 тисяч доларів, плюс щомісячна абонентська плата. Starlink стягує з українських користувачів одноразовий платіж у розмірі 589 доларів на додаток до щомісячної передплати у розмірі 95-440 доларів залежно від використання.

️Невідомо, чи запропонує якийсь донор сплатити більше українських підписок на OneWeb. Франція та Британія володіють 24,8% акцій Eutelsat Group.

Чи є інші альтернативи?

Глобальна конкуренція Starlink формується, але повільно. Люксембурзька компанія SES надає деякі супутникові послуги для НАТО через угрупування супутників O3b mPOWER на середній навколоземній орбіті.

Але, як і багато інших традиційних супутникових операторів, компанія віддає перевагу корпоративним клієнтам, урядам і військовим, не пропонуючи послуг безпосередньо споживачам і використовуючи термінали, які не є зручними для користувачів.

️Деякі ініціативи ЄС, такі як IRIS² та GOVSATCOM, у яких зацікавлена ​​Україна, потребують кількох років для повноцінного функціонування.

Як повідомляла група ІС, Єврокомісія вивчає, як можна допомогти Україні у забезпеченні супутникового зв’язку у разі обмеження доступу до мережі Starlink.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин