Падіння цін на алмази не просто зриває плани з продажу лідеру галузі De Beers, але і стає останнім економічним головним болем для росії, повідомляє Forbes.
Алмази, які є одним з основних експортних товарів для росії, були додані в списки санкцій західних країн на початку минулого року і обмеження постійно посилюються, включно із вирощеними в лабораторіях каменями та матеріалами, обробленими у третіх країнах.
Проте реальні збитки для російської алмазної промисловості і провідного виробника компанії «Алроса» такі ж, як і для всієї галузі, де ціни на вирощені в лабораторії дорогоцінні камені впали майже на 75% за останні п’ять років, випередивши 8-відсоткове падіння цін на алмази.
Найпростіше пояснення падіння цін у тому, що алмазний ринок наповнений як природним, так і більш дешевим штучним камінням.
Більш складні причини падіння цін включають згасання споживчого попиту, оскільки покупці витрачають більше на інші товари, такі як електронні гаджети та подорожі, продажі в Китаї знижуються, а вічний бестселер, обручка з діамантом, більше не вважається необхідною покупкою.
️Наслідки для De Beers, яка на 85% належить зареєстрованій в Лондоні гірничодобувній компанії Anglo American, можна оцінити за запасами непроданого дорогоцінного каміння, що оцінили наприкінці минулого року в $2 млрд, і серйозним зниженням вартості сторічного лідера алмазної індустрії.
Російська компанія «Алроса» також постраждала від змін на алмазному ринку, повідомивши, що виробництво на її копальнях в Якутії минулого року скоротилося на 4,6% – до 33 млн. каратів, що стало результатом падіння на 2,8% у 2023 році.
Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!