ГоловнаЕкономікаЄС розглядає схему забезпечення газом України, Молдови, Словаччини та Угорщини з використанням українських ПСГ

Схожі публікації

ЄС розглядає схему забезпечення газом України, Молдови, Словаччини та Угорщини з використанням українських ПСГ

У ЄС розглядають варіант забезпечення газом України, Молдови, Словаччини та Угорщини з використанням українських підземних сховищ. Йдеться про 10 млрд. кубометрів. Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на джерела.

Варіант передбачає, що газ буде закачуватися в сховища України з тим, щоб потім його можна було використовувати в цих 4-х країнах.

За інформацією джерел видання, йдеться про 10 млрд. кубометрів, 1 млрд із яких може бути для потреб Молдови, решту обсягу може бути розподілено між Україною, Словаччиною та Угорщиною. Це може бути будь-який газ, зокрема й американський LNG.

Варто нагадати, що 2022 і 2023 року в ЄС уже обговорювали можливість централізованої закупівлі газу, щоб знизити залежність від російських енергоносіїв.

Оплачувати газ у такому разі Україна зможе за рахунок коштів програми Ukraine Facility. Цей варіант опрацьовується.

Паралельно обговорюється можливість зниження тарифів на транзит у деяких країнах ЄС, через який газ іде в Угорщину і Словаччину. “У Європі дуже в цьому зацікавлені – така схема зніме багато запитань, які Єврокомісії ставлять словаки з приводу збільшення вартості газу після припинення транзиту через Україну”, – сказав співрозмовник видання, знайомий з обговоренням питання.

Водночас, за інформацією видання, у контексті підготовки рішення про нову схему забезпечення газом, Україна може розглянути питання про зниження своїх тарифів, зокрема на вхід/вихід газу до ГТС і на його зберігання.

Щодо безпеки зберігання газу в українських ПСГ, які періодично піддаються обстрілам, то є думка, що якщо газ у них зберігатиметься для Угорщини та Словаччини, ризики атак на ПСГ знизяться.

Нагадаємо, Україна має намір збільшити імпорт природного газу наступного сезону, оскільки її власні виробничі потужності постраждали від російських безпілотників і ракет.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин