Злочинна «самомобілізація» як невдалий тренд кримських колаборантів

-

Читайте также

Наразі вже зрозуміло, що деокупація Криму це не просто завдання для влади та суспільства, а цілком вимірювана у строках та цифрах річ. Ну, а кримські колаборанти вочевидь зрозуміли, що у цій війні немає «недоторканих» або «обраних». Також стало ясно, що усі балачки про те, що нібито «росія врятує та захистить» – це лише політичні заяви Кремля. Після серії вибухів на військових об’єктах окупованого півострова кримські колаборанти почали панікувати та вивозити з півострова членів своїх сімей. Росіяни, які після замаху на анексію незаконно потрапили в Крим, також почали тікати, забувши про «туристичний рай», пише сайт АРК.

Аксьонов та компанія опинилися у дуже складних умовах, по суті ставши заручниками агресора, але не як населення окупованого Криму, а в інший спосіб. У другій половині вересня почали відбуватися доволі цікаві події, які колаборанти та зрадники сприйняли дуже емоційно.

Мова йде про заклики до так званої «самомобілізації», які озвучив Рамзан Кадиров. Кримські колаборанти чи не першими відгукнулися на цю пропозицію та почали активно займатися цим питанням. Експерти Асоціації Реінтеграції Криму детально проаналізували відповідну хронологію подій, що передували наступній злочинній «частковій мобілізації».

Отже, за умов деморалізації російської армії, «блискавичну» ідею підкинув гаутляйтер Чечні Рамзан Кадиров. Він запропонував Кремлю ініціювати «самомобілізацію», яка нібито може стати альтернативою запровадження в росії воєнного стану. За таким злочинним задумом, кожен керівник російського регіону повинен зібрати, навчити та укомплектувати хоча б тисячу бійців-добровольців. Кадиров навіть підрахував, що з усієї Росії можна буде зібрати 85 тисяч добровольців, які підуть воювати проти України.

Така злочинна ідея для Кремля – це начебто «привабливий варіант», оскільки уся відповідальність покладається на керівництво регіонів. До того ж, «можна буде оцінити ініціативу» кожного з губернаторів та побачити наскільки вони «віддані владі». З іншого боку, такі «регіональні батальйони», які підконтрольні не лише та не стільки армії агресора, дещо знімають з верхівки Кремля страх «перевороту генералів».

Водночас, на думку експертів американського інституту вивчення війни (ISW), частина кремлівської верхівки хотіла «на практиці побачити результат дій добровольців», а потім дослідити можливість подальшої ескалації конфлікту. Однак, стало очевидним сформовані сили не будуть ефективними, адже вони не навчені, і не мотивовані належним чином. Втім, одним із перших на цю «ідею», на фоні «мовчання ягнят» від більшості губернаторів самої росії, відгукнувся самопроголошений «голова Криму» Аксьонов, та складається враження, що «дует» фейкового «голови Криму» та кривавого чеченського манкурта склався не просто так.

Нагадаємо, що Аксьонов заявив, що «дуже позитивно оцінює ідею про самомобілізацію» та що вже надав злочинне «розпорядження» «організувати роботу з формування добровольчих батальйонів». Також Аксьонов заявив, що «планує залучити банківські установи до процесу укомплектування добровольців». За декілька днів «самомобілізація» стала топ-темою саме для кримських колаборантів, яку розкрутили усі підконтрольні агресорові місцеві медіа, але у наступному, після оголошення Кремлем «часткової мобілізації» це питання різко «зникло» з інформаційного порядку денного.

Тоді окупанти наводили цифри від самого Аксьонова, який зазначив, що на окупованому півострові нібито «вже підготували 1200 добровольців», але «планують ще сформувати два батальйони». При чому, питання матеріально-технічного забезпечення добровольців зазначалися нібито «пріоритетними», але усі експерти казали що це фейк та жодних людських та матеріальних ресурсів для фейкових «батальйонів» у кримських колаборантів немає.

Бурхлива реакція кримських зрадників на злочинну ідею «самомобілізації» була доволі очікувана та обумовлена страхом деокупації. Після численних успіхів Збройних Сил України, кримські колаборанти ладні підтримати будь-що, аби тільки хоч трохи віддалити невідворотній крах «русского міра» в окупованому Криму. Також з’явився шанс зайвий раз довести Кремлю свою «безмежну відданість та цілковиту підтримку», який вони просто не могли упустити. Очевидно, що посіпаки Аксьонова хочуть бути в авангарді «русского мира», і для цього знову планували кинути помирати звичайних кримчан.

Звісно, що усі заяви кримських колаборантів супроводжуються типовою злочинною риторикою Кремля про «розгром нацистів та відновлення миру». Достатньо цікаві наративи, особливо після оприлюднення фактів воєнних злочинів в Ізюмі, Бучі та Ірпені. Але зрадники не звикли міркувати над тим, що говорять, вони просто ретранслювали «нову позицію» свого злочинного «керівництва».

Примітно, що ще до заяв Аксьонова та Кадирова про «самомобілізацію» самопроголошена «влада» розгорнула цілу агітаційну компанію щодо вербування добровольців на війну проти України. Достатньо типово, що колаборанти настійно шукають «добровольців» до «810-ої бригади морської піхоти», яка втратила в Україні понад 85% особового складу.

При чому добровольцям пропонують «укласти контракт на півроку або на рік та пройти десятиденну посилену підготовку». Колаборанти обіцяють «заробітну платню за контрактом у розмірі близько 200 тисяч рублів». Подібними оголошеннями у вересні були обклеєні усі автостанції окупованого півострова. Звісно, що про реальні ризики для добровольців кримські колаборанти воліють не говорити, як і про кількість кримчан, які вже загинули на війні, яку розв’язав Кремль.

Навпаки, кримські колаборанти запровадили практику виплати «премій» за «негайне зарахування добровольців до армії», без попередньої підготовки. Розмір такої «премії» становить 200 тисяч рублів, тобто місячна заробітна платня за контрактом. Також сім’ям таких осіб самопроголошена «влада» обіцяє «надавати соціальні пільги з місцевого бюджету». Примітно, що паралельно із злочинним рекрутуванням до «810-ої бригади» окупанти почали набирати у так звані «іменні батальйони», ну а вже потім було оголошене про «самомобілізацію».

Звісно це суперечило заявам того ж Аксьонова про начебто «ґрунтовну підготовку добровольців». Таке «мітання» у виборі формату «гарматного м’яса» з кримчан, свідчило, що Кремлю дуже швидко необхідно закривати потреби в живій силі, і запропонована Кадировим «самомобілізація» для цього начебто підходить. Насправді, така політика яскраво відображає рівень паніки серед кримських колаборантів, які не на жарт перелякалися деокупації півострова.

Слід за Аксьоновим заяви на підтримку «самомобілізації» почали лунати з вуст його «колег»-колаборантів. Так, самопроголошений «голова парламенту» Константинов заявив про необхідність «моральної мобілізації» суспільства. Він злочинно декларував, що кримчани начебто «повинні забути про все» та сконцентруватися на доведенні так званої «спецоперації» до «логічного кінця». Іншими словами, кримчани повинні «забути і пробачити» кримським колаборантам останні вісім років знущань на занепаду заради ефемерної «цілі».

Це дуже схоже на логіку самої росії, яка ставиться до власних громадян як до «гарматного м’яса». У цьому сенсі кримським колаборантам вдалося дуже швидко перейняти цей досвід. Дуже схоже на логіку одного комедійного героя російського шоу, який пропонував його «зрозуміти і пробачити». При цьому, кримським зрадникам так кортить догодити Кремлю, що вони заявляли про підтримку усіх злочинних трендів «самомобілізації», які вигадували у пропаганді агресора.

Наприклад, «представники політичної партії» «Єдина росія» вже злочинно запропонували гарантувати «академічну відпустку» «студентам, які підуть добровольцями» воювати в Україну. Для цього пропонують «доповнити перелік документів», які гарантують «право на академічну відпустку» «документами», які засвідчують участь у злочинній «спецоперації» в Україні. Звісно Аксьонов та компанія прямо усвідомлюють, що їхні «ініціативи» призведуть до загибелі кримської молоді.

Обговорюючи «самомобілізацію», кримські колаборанти натякали на свій вплив, адже їм ніби то «вдалося мобілізувати» злочинні «банківські структури» агресора, які працюють під санкціями. Їм начебто була відведена роль «матеріально-технічного забезпечення добровольців», яких будуть відправляти на війну проти України. Але дуже показово, що Аксьонов не називав ці структури, а лише акцентував увагу на «позабюджетних джерелах». Виникає логічне питання, що це за «банківські структури», і чому кримські колаборанти обрали саме такий шлях. І тут може бути декілька варіантів відповідей.

Очевидно, що «гроші з місцевого бюджету» вже давно використані та розділені між зрадниками. За вісім років російської агресії ми бачили сотні корупційних схем, які стали звичайною практикою для «сірої зони» окупованого Криму. Можливо ці таємничі «банківські структури» афільовані з самими кримськими колаборантами, і саме через них «відмиваються» кошти «дотацій та субвенцій федерального бюджету».

Однак, більшість інсайдерів схильні вважати, що кримські колаборанти просто банально «натиснули» на банки, тобто використали «адміністративний ресурс» для того, щоб примусити фінансувати витрати на «самомобілізацію». Подібна практика останні вісім років вже мала місце на окупованому півострові. Це схоже на правду, адже самопроголошена «влада» ніколи не гребувала залякуванням, погрозами та прямим тиском на кримський бізнес, точніше на його залишки, які змушені працювати в окупованому Криму.

Водночас згадувані під час «самомобілізації» 200 тисяч рублів «за голову» співпадають із «разовою виплатою» яку наразі обіцяють «частково мобілізованим» кримчанам. При цьому ці «виплати» окупанти одразу пропонують витратити на «закупівлю спорядження», оскільки ані російські окупаційна армія, ані кримські колаборанти тут особливо нічого запропонувати «гарматному м’ясу» не можуть.

Необхідно згадати й про злочинні пропозиції міністерства оборони росії надавати земельні ділянки в окупованому Криму тим, хто «відзначився у війни проти України». Мова йде про злочинне «безоплатне виділення земельних ділянок у якості додаткових заходів соціальної підтримки учасників бойових дій». При чому, на початку так званої «спецоперації» агресор розширив перелік осіб, які можуть отримати цей статус.

Наразі кримські колаборанти «бурхливо розвинули» цю ідею та обіцяють надавати ці «вільні ділянки» у «прибережній зоні», де їх звісно давно немає. Очевидно усі розуміють, що станом на завершення бойових дій це питання буде явно не у «компетенції» Аксьонова й Константинова, та й бажаючих отримати цю землю вже здебільшого не буде в живих. Втім, поки агресор прагне злочинно розпоряджатися окупованими територіями України через місцевих зрадників, які знову беззаперечно виконають волю кремлівського керівництва.

Слід зазначити, що окремі кримські колаборанти так люблять себе, що навіть «добровольчі батальйони» прагнули назвати «на свою честь», адже фейкових «казаків» пропаганда агресора у Криму почала йменувати «аксенівцями». Але було б несподівано, якби сам Аксьонов і очолив цей батальйон «аксенівців». Насправді ж, за злочинним задумом кримських колаборантів за «русскій мір» повинні гинути пересічні кримчани або росіяни, а фейкова «влада» буде цей «процес організовувати, контролювати та звітувати про виконання».

Однак, є інформація, що і сам Аксьонов не просто так почав говорити про «беззаперечну підтримку самомобілізації» одразу після Кадирова. Справа в тому, що активізація проукраїнських настроїв серед населення Криму відіграла важливу роль в подіях вересня місяця. Інсайдери зазначають, що за ці настрої у Кремлі вирішили «відправити у відставку» самого Аксьонова та наближених до нього людей. Одразу після цього Аксьонов та Костянтинов почали активно підтримувати «самомобілізацію»; з цим пов’язують і публічне зобов’язання Аксьонова «зібрати два батальйони добровольців», хоча раніше мова йшла про сотню кримчан.

Отже, в Кремлі показали, що «недоторканих» у цій грі бути не може. Аксьонов та Костянтинов відчувають свої перспективи «опинитися на звалищі історії», якщо не будуть чітко слідувати вказівкам російських кураторів. Таке хитке становище для кримських колаборантів дуже загрозливе, особливо в умовах останніх перемог українського війська. Опинитися без протекції Кремля, означає стати беззахисними, що в умовах скорої деокупації прирівнюється до катастрофи.

У цьому сенсі дуже очікувано, що після того як ідея «самомобілізації» була «замінена» агресором злочинним оголошенням «часткової мобілізації», кримські колаборанти миттєво створили відповідний «штаб», для того що б попри будь-що виконати будь-яку злочинну волю Кремля.

До речі дуже цікаво, чому вже через декілька днів після оголошення Кадировим «самомобілізації», Путін підписав указ про «часткову мобілізацію». Навряд чи на це вплинула абсурдність ідеї «самомобілізації», адже навряд чи непідготовлені та невмотивовані люди зможуть кардинально змінити ситуацію на фронті, та скоріш йдеться про боротьбу за вищу владу у Кремлі, із використанням різних «концепцій», які дають ключ до контролю над армією агресора, а отже – й над владою.

Й хоча концепція «мобілізації» була очевидною відповіддю російських генералів Кадирову та злочинному «батьку російських найманців» Пригожину, Аксьонов і тут «став першим у чергу за вказівками згори».

Одразу після проголошення злочинного указу про «часткову мобілізацію», Аксьонов злочинно заявив про «беззаперечну підтримку цього рішення та сприяння місцевим військкоматам у їхній роботі». Та й згаданий «штаб» очолив сам Аксьонов, який одразу озвучив своє «сміливе рішення» у місцевих підконтрольних агресорові медіа. Більш того, Аксьонов, заявив, що це початок нових глобальних змін, які дуже важливі для «русского міру».

Відповідна боротьба фейкових концепцій «самомобілізації» та «часткової мобілізації» є характерною, адже чим слабкішою буде «влада» окупантів та колаборантів, тим ефективнішими будуть заходи в рамках деокупації. Коли в Кремлі спочатку підтримали «самомобілізацію», і надали кримським колаборантам «право» формувати якісь «добровольчі батальйони», тим самим вони дискредитували саму державу-агресора та публічно поставили фейкову «владу» поза законом.

Адже є речі, які завідомо не можна «довіряти регіонам», а тим більше маріонеткам на окупованих територіях іншої держави, з якою в тебе триває війна. Наступне оголошення «часткової мобілізації» напевно стало спробою Кремля «виправити допущені прорахунки», але воно насправді лише поглибило кризу «управлінського механізму» окупантів, бо не зняло конфлікти між угрупуваннями «російської еліти» та продемонструвало малу спроможність російських генералів.

Таким чином, злочинна «самомобілізація», що передувала «частковій мобілізації» стала трендом вересня для кримських колаборантів. Відчуття страху та особисті амбіції змусили їх підтримати усі «спущені згори» ініціативи та «активно діяти» в рамках реалізації означених злочинних ідей, навіть не думаючи про їх формальну взаємну суперечність. Але ці соломинки, за яку самопроголошена «влада» Криму вирішили вхопитися щоб врятувати власне становище, явно не зможуть переламати ситуацію.

Очевидно, що на сьогодні війна з Україною – це чи не єдиний чинник, який дозволяє зрадникам втримуватися у кримських «високих кріслах». Позбуватися непотрібних є одним із ключових принципів «русского мира», та кримські колаборанти це чітко розуміють; за таких умов градус подій буде тільки зростати, і перш за все це стосується загострення бойових дій.

Однак, вже запущені незворотні процеси, які обов’язково призведуть до деокупації українського Криму, а усі зрадники неодмінно постануть перед судом. У цьому сенсі участь у злочинній грі Кремля в «самомобілізацію» та «часткову мобілізацію» для Аксьонова та компанії стала лише спробою відтягнути час та на деякий період утримати свої фейкові «посади».


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

На Сахаліні страйкують через відсутність зарплати робітники газоконденсатного родовища

На Сахаліні через затримку зарплати страйкує понад 1,5 тисячі працівників Киринського газоконденсатного родовища. Один із співробітників компанії "Нафтогазкомплектмонтаж" (підрядник...