Ворог провів експеримент із запуском 12 дронів-камікадзе Shahed-136

-

Читайте также

Російські окупанти атакували Білу Церкву БПЛА-камікадзе з Півдня, використавши щонайменше 12 одиниць Shahed-136. До речі, дуже цікава кількість, але про це дещо пізніше.

Як заявив спікер Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, 6 дронів було збито. Непогано, але мало.

Отже, Shahed-136, які до того в основному застосовувалися на південному плацдармі і які на Одещині стали ефективно збивати, направили на Північ. Очевидно, що це був експеримент. Експеримент із перевіркою можливостей ППО та ефективної дальності.

Справа в тому, що через ІНС наведення знижується ефективна дальність застосування БПЛА. Раніше цей показник рахувався в межах 170-200 км. Але Біла Церква перевищує 400 км від можливого місця запуску.

Не виключаю ймовірності підсвічування мети у Білій Церкві навідником для підвищення точності БПЛА. Але це лише ймовірність.

Дрони йшли на швидкості 150 км/год. Дивно, що було обрано саме такий режим польоту, з урахуванням раніше озвученої максимальної швидкості – 180 км/год. Але, мабуть, це обумовлено економією витрат палива.

Прорив ППО також став можливим завдяки масовому застосуванню БПЛА. Відразу 12 дронів. Нагадаю, що пакетний запуск сягає 5 одиниць. Тобто було використано два пакети із копійками. Чому 12, а не 10 чи 15? Чи дострілювали залишки від попереднього пакету, який по Одесі запускали?

Власне експеримент росіяни провели умовно успішний, варто визнати. Будівлю, хай і пусту, але в Білій Церкві вони пошкодили. З іншого боку, розкрито нові варіанти застосування даних БПЛА, корисні для внесення до алгоритмів протидії нашій ППО.

Чим більше вони експериментують, тим ефективніше ми зможемо протистояти їм, а потім ще й інших навчимо.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко

________________________________________________________________

Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

СБУ викрила настоятеля храму УПЦ МП у співпраці з гауляйтером Харківщини

Під час тимчасової окупації Куп’янського району настоятель одного із храмів УПЦ МП у Харківській області закликав місцеву релігійну громаду...