В Ірані вірогідно почався перехід влади — ISW

-

Читайте также

Непрямі дані свідчать про те, що верховний лідер Алі Хаменеї принаймні тимчасово не може виконувати свої звичайні обов’язки. Хаменеї незвично був відсутній останніми днями на людях — на тлі протестів проти режиму по всій країні, які розпочалися 16 вересня. Ходили чутки, що здоров’я Хаменеї значно погіршилося з початку вересня, пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

CTP (Critical Treats Project – відгалуження ISW) не може перевірити ці чутки про здоров’я Хаменеї, і до таких повідомлень слід ставитися скептично. Однак є ознаки того, що Хаменеї хворий чи недієздатний. Центри влади режиму поводяться так, ніби перехід влади або неминучий, або відбувається. Президент Ебрагім Раїсі — кандидат на посаду наступника Хаменеї, готується стати наступним верховним лідером за підтримки старших офіцерів Корпусу вартових ісламської революції (КВІР).

Протести, що продовжуються після смерті Махси Аміні, виснажують можливості режиму і його готовність до придушення заворушень, але поки що не мають для режиму екзистенційного значення.

Протести розпочалися 16 вересня у відповідь на жорстоке вбивство режимом 22-річної Махси Аміні. Вони були зосереджені в основному в етнічно-курдських регіонах Ірану, де жила Аміні, та в Тегерані, але швидко поширилися на інші місця та демографічні групи. Служби державної безпеки розгорнули криваві репресії проти протестів, що продовжуються, але, за повідомленнями деяких іранських ЗМІ, боролися з обмеженнями своїх можливостей та виснаженням. Представники служби безпеки Тегерана повідомили, що 185 членів «Басідж» отримали поранення під час протестів, п’ятеро перебувають у критичному стані. «Басідж» — воєнізований підрозділ КВІР, який відповідає за цивільну оборону та громадський контроль. Проте ці протести, здається, не ведуть до краху режиму.

КВІР припускає, що курдські бойовики, які виступають проти режиму, діють навколо ірано-іраксько-турецького кордону, озброюють та розпалюють протести. КВІР п’ять днів поспіль обстрілював іракський Курдистан із застосуванням артилерії, безпілотників та ракет. Державні ЗМІ Ірану заявляють, що курдські групи, які виступають проти режиму, розпалюють нестабільність. CTP не може перевірити ці твердження.

Жорстокі репресії режиму та продовження нападів КВІР розпалюють хвилювання в курдських громадах по всьому регіону. Демонстрації солідарності з іранськими демонстрантами відбулися 28 вересня в Ербілі та Сулейманії в іракському Курдистані та у Камишли на півночі Сирії.

Ключові висновки:

  • Непрямі дані свідчать, що верховний лідер Алі Хаменеї принаймні тимчасово не може виконувати свої звичайні обов’язки.
  • Центри влади режиму поводяться так, ніби передача влади або неминуча, або відбувається.
  • Протести, що продовжуються, через смерть Махси Аміні можуть кидати виклик здатності й готовності режиму до придушення заворушень, але, здається, не ведуть до краху режиму.
  • КВІР може припустити, що курдські бойовики, які виступають проти режиму, які діють навколо ірано-іраксько-турецького кордону, озброюють і розпалюють протести.
  • 28 вересня КВІР провів великомасштабну атаку на іракський Курдистан.

Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter – посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу

Свежее

Донецька колаборантка стає новою зіркою «уряду» окупантів у Генічеську

Фейкова «кадрова політика» у злочинній «адміністрації» окупантів у Херсонській області, переміщеній агресором до максимально близького до Криму Генічеська, нагадує...