У Британії розкручується скандал навколо втручання Росії в референдум про Brexit

-

Читайте также

Британський The Guardian довідався, що офіс прем’єр-міністра Британії в цей понеділок відмовився оприлюднювати 50-сторінковий звіт комітету розвідки та безпеки про можливі активні заходи, які російська сторона здійснює щодо британського політичного істеблішменту та зокрема Консервативної партії.

Мотив — нібито це зашкодить передвиборчому процесу.

Голова означеного парламентського комітету Домінік Грів (Dominic Grieve) сказав, що в нього «відпала щелепа», коли він це почув, оскільки рішення було прийнято без жодного пояснення. А Лейбористська та Шотландська партії звинуватили офіс прем’єра у відмові визнати розміри російської загрози, пише Telegram-канал ЧЕРГОВИЙПОКРАЇНІ.

The Guardian пише також про Сергія Налобіна, який служив дипломатом у російському представництві в Лондоні. А зараз, нібито, живе у «будинку ФСБ» (мабуть, житловий будинок, де давали квартири офіцерам) в Москві. Журналісти стверджують, що у складанні звіту взяв участь і «світова зірка» Крістофер Стіл.

В самому досьє йдеться про намагання Росії втрутитися у референдум по Брекзиту. На підтримку звіту висловився і член парламенту від лейбористської партії Іен Лукас (Ian Lucas) від комітету у справах культури, медіа та спорту (саме Департамент культури, медіа та спорту у виконавчій владі Британії здійснює основну роботу щодо протидії дезінформації та пропаганді).

За наявною інформацією, Любов Чернухіна — дружина колишнього заступника міністра фінансів Росії — сплатила 160 тисяч фунтів благодійних внесків для Консервативної партії, щоб зіграти в теніс з Борисом Джонсоном та Девідом Кемероном. Це був зірковий лот на аукціоні літньої вечірки Консервативної партії.

Серед подібних фінансових джерел згадувався і Василь Шестаков (самбіст та дзюдоїст, який займався разом з маленькими Путіним та Ротенбергами).

Вищезгаданий Сергій Налобін ще з 2012-го року опікувався проектом Conservative Friends of Russia — це івенти, вечірки та зустрічі під егідою російського посольства в Лондоні, які відвідували такі люди як Метью Еліот (лідер кампанії Vote Leave), чи Домінік Каммінгс (головний стратегічний радник Бориса Джонсона)

І тут, у розслідуванні The Guardian зустрічається «слон», якого ми й не помітили. Днями ми писали про російський сайт розслідувань The Insider, який, за оцінками окремих експертів, мочить виключно офіцерів ГРУ.

Як виявилося, The Insider, який співпрацює на цьому шляху з Bellingcat та з українськими «Схемами», також співпрацював і з The Guardian. А саме, підігнав їм фізичну адресу будинку, де жив той самий Сергій Налобін (Мічурінський Проспект, 27), яку вони позначають як «будинок ФСБ».

За нашими оцінками — мочилово ГРУ на британському напрямку, після «солсберецького інциденту» активно продовжується, до чого прикладає руку і ФСБ.

Як повідомляла група ІС, новинний сайт, який претендує на звання «щомісячного новинного журналу для Європейського парламенту», бере велику частину свого контенту у російського агентства RT.
загрузка...

Свежее

Милитаризация правосудия: россиян будут судить военные судьи

Власти России развивают тренд на милитаризацию правосудия, назначая на ключевые посты в судебной системе выходцев из структур Минобороны. Так,...