ГоловнаАналітикаСубмарина США і патрульний корабель Канади прибули на Кубу за російськими кораблями

Схожі публікації

Субмарина США і патрульний корабель Канади прибули на Кубу за російськими кораблями

Патрульний корабель ВМС Канади прибув до Гавани після того, як США оголосили про прибуття швидкохідного ударного підводного човна на американську військово-морську базу Гуантанамо на Кубі. Поява обох кораблів сталася невдовзі після прибуття на острів російських військових кораблів на острів раніше цього тижня.

Одночасне знаходження суден трьох країн на комуністичний острів лише за 145 кілометрів на південь від Флориди нагадало про колишні тертя часів холодної війни та напружені відносини між росією та Заходом через війну в Україні, пише Голос Америки.

Однак і США, і Куба заявили, що російські кораблі не загрожують регіону. Росія охарактеризувала прибуття своїх кораблів на союзну Кубу як звичайну операцію.

Фрегат “Адмірал Горшков” і атомний підводний човен “Казань”, наполовину занурений у воду з екіпажем на палубі, у середу увійшли до гавані Гавани після навчань із застосуванням “високоточної ракетної зброї” в Атлантичному океані, повідомило міністерство оборони росії.

Канадський патрульний корабель «Маргарет Брук» у п’ятницю розпочав маневри із заходу до гавані Гавани в рамках того, що Об’єднане оперативне командування Канади назвало «візитом у порт… на знак визнання давніх двосторонніх відносин між Канадою та Кубою».

За кілька годин до цього Південне командування США повідомило, що швидкохідний ударний підводний човен Helena прибув до Гуантанамо-Бей – на американську військово-морську базу на краю острова за 850 кілометрів на південний схід від Гавани.

«Місцезнаходження судна та його транзит було сплановано заздалегідь», – заявило Південне командування у соціальній мережі Х.

Міністерство закордонних справ Куби заявило, що воно було поінформовано про прибуття американського підводного човна, але не зраділо цьому.

“Зазвичай візити військово-морських сил відбуваються на запрошення, але це був не той випадок”, – заявив заступник міністра закордонних справ Карлос Фернандес до Коссіо.

«Зрозуміло, нам не подобається присутність на нашій території [підводного човна], що належить державі, яка проводить офіційну та практичну політику, ворожу стосовно Куби».

Канадський дипломат назвав прибуття “Маргарет Брук” “звичайною справою і частиною давньої співпраці між нашими двома країнами”, зазначивши, що вона “не пов’язана з присутністю російських кораблів”.

Росія та Куба були близькими союзниками за часів СРСР, і напруженість у відносинах з Вашингтоном досягла піку у вигляді Карибської кризи у 1962 році. Москва зберегла зв’язки із Гаваною.

Відповідаючи на запитання, який сигнал надсилає москва, представник мзс росії марія захарова заявила, що Захід, схоже, не сприймає сигнали, які росія надсилає дипломатичними каналами.

«Щойно справа доходить до військових навчань, військово-морських вояжів… тут же чуємо питання та бажання уточнити з боку західної громадськості, про що ж ці “меседжі”, – сказала захарова. – Чому доходять лише ті [сигнали], які пов’язані з армією та флотом?»

Очікується, що російські військові кораблі залишаться у гавані Гавани до понеділка.


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин