Скільки РФ коштує окупація Криму: аналіз експертів

-

Читайте также

Російська Федерація не зможе утримувати Крим протягом тривалого періоду часу, навіть за настільки низьких умов життя на півострові, як зараз. Про це йдеться в дослідженні моніторингової групи «Інституту Чорноморських стратегічних
досліджень», повідомляє видання Black Sea News.

Наведені авторами дослідження результати дають лише деякі, й можливо, не найбільші, зі складових відповіді на запитання, скільки коштує Росії окупація Криму. Адже особливої методики подібного розрахунку ще не існує.

Так, ми достеменно можемо вважати, що до цього рахунку входить увесь щорічний обсяг дотацій кримському та севастопольському бюджетам – це в середньому до $3 млрд на рік.

Безумовно, до цього рахунку також входять:

– закриті витрати на утримання федеральних чиновників на півострові,

– окремий «кримський рядок» військового бюджету

– не менше $12 млрд витрат на мегапроекти Федеральної цільової програми – у сфері транспорту, енергетики, інженерної інфраструктури та водопостачання:

а) переходи через Керченську протоку – підводні енергоміст та газопровід, автомобільний та залізничний мости;

б) дві електростанції зі скандальними турбінами Siemens у Севастополі та Сімферополі,

в) автомобільна дорога (траса «Таврида) від Керчі до Севастополя;

г) реконструкція аеропорту в Сімферополі та багато менших за масштабами проектів.

Проте це лише «прямі витрати». А ось «непрямі втрати», що безпосередньо пов’язані з міжнародними санкціями за окупацію Криму та подальшу агресію РФ проти України, перевищують їх – без перебільшення – у сотні разів.

Однією зі складових цих «непрямих втрат» стало в 2014–2015 роках зменшення інвестицій в основний капітал в масштабах Росії на $200 млрд. Та це ще теж не все. Відомий російський економіст, фахівець з макроекономічного прогнозування Евсей Гурвич ще в травні 2018 писав:

«Накопичені втрати від фінансових санкцій, що діяли з середини 2014 року, знизили ВВП Росії на 2–2,5 %… Нова хвиля санкцій, безсумнівно, дедалі збільшить втрати…».

А екс-голова Центрального банку РФ Сергій Дубінін в грудні 2018 сказав:

«Найбільш очевидний негативний наслідок введення санкцій з боку США та їхніх союзників для економіки Росії сьогодні – це стан невизначеності та непередбачуваності для ведення бізнесу. Сама перспектива ескалації санкцій руйнує бізнес-клімат в нашій країні».

Ще одна (з багатьох) складових втрат Росії, наприклад: через санкції, які унеможливили постачання до РФ українських та німецьких корабельних двигунів, зірвано та «хаотизовано» суднобудівельну програму РФ з надводних військових кораблів. Експерименти з «імпортозаміщення» цих двигунів за 6 років не дали результатів, попри величезні витрати.

Не викликає сумніву, що в ситуації, яка склалася, РФ буде всіма силами утримувати військові витрати на Чорноморський флот та інші складові величезного військового контингенту на Кримському півострові. Це означає безумовний пріоритет Севастополя як головної військової бази над так званою Республікою Крим, зокрема в бюджетному та соціальному сенсі.

Маріонеткову «Республіку Крим» Росія не витягне навіть на тому низькому рівні життя, як зараз. Все, що не стосується військового Севастополя, тобто все життя решти Кримського півострова, чекає безжальний секвестр. Тому з Криму будуть випарюватися будь-які прояви активного економічного та соціального життя.

Нагадаємо, як повідомляла група ІС, раніше президент американського фонду «Джеймстаун» Глен Говард заявив, що вже влітку Російська Федерація може перейти до активних дій у Херсонській області. Причиною цьому може стати спекотне літо, в зв’язку із яким в окупованому Криму катастрофічно не вистачатиме води.


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на аккаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter — посилання на наші ексклюзиви, а також найрезонансніші новини України та світу.

загрузка...

Свежее

Глави МЗС Німеччини і Канади у Києві проведуть переговори з протидії РФ

В Україні у понеділок, 17 січня, перебуватимуть з візитами міністри закордонних справ Німеччини і Канади. Про це передає Укрінформ з...