ГоловнаАналітикаСитуація на Курщині складна, але про оточення мова не йде

Схожі публікації

Ситуація на Курщині складна, але про оточення мова не йде

Курське угруповання українських військ в оточенні! Або знову кілька слів про терміни.

На сьогоднішній день російська пропаганда та низка українських коментаторів, які не мають повноважень повідомляти про актуальну ситуацію на фронті, але активно висвітлюють ці питання, навіть коли їх не питають, розносять дивовижну брехню про оточення, або, як полюбляють говорити роспропагандисти – «котел». Кумедно, але цей маргінальний термін, «котел», дуже активно застосовується і рядом українських воєнкорів.

Для початку невеликий лікнеп.

Історії про «котли» ​​я чую з 2022 року і регулярно намагаюся пояснювати нашим журналістам, що якщо ви висвітлюєте тему війни, то будьте ласкаві, користуйтесь термінологією правильно.

А тепер, що таке оточення? Відповідно до військової науки оточення може бути тактичного та оперативного рівня.

Наприклад, оперативне оточення це положення підрозділу, коли він ізольований від основної групи військ, унаслідок чого не може отримувати постачання або забезпечити собі вихід із зони ізоляції, але має волю маневру.

Тобто “оперативне оточення” це якби курська зона контролю, в нинішньому її стані була б ПОВНІСТЮ оточена, траса Н-07 фізично перерізана, але в самій зоні залишалися б СОУ, які могли б вільно переміщатися в її межах для відбиття атак противника – мали б свободу маневру.

Таким чином, зона контролю в курській області зараз не знаходиться в оперативному оточенні і застосування даного терміну не тільки неправильно, а й є підіграванням російській пропаганді, яка розповсюджує маніпуляції в рамках загального ланцюжка ІПСО щодо подій у цій операційній зоні.

Так само зауважу, не буває напівоточення, недооточення, майже оточення, ось-ось оточення. Оточення або є, або немає, воно або тактичне, або оперативне. Решта – низькоінтелектуальна гра слів.

А тепер запитуємо – оточення в Курській області є? Ні. Хтось скаже, що противник має вогневий контроль над трасою Н-07 і це нібито фактор оточення. Вогневий контроль – це серйозна проблема для постачання, але не фізичне перерізання логістики, що дозволяє здійснити вихід. Оточення це коли ВИХІД НЕМОЖЛИВО здійснити.

Повторюся, по зоні бойових дій вогневий контроль у РОВ є за багатьма локаціями. То що, Покровськ в оточенні? Часів Яр в оточенні? Білогорівка в оточенні? Дніпроенергія в оточенні? Костянтинопіль в оточенні?…

А тепер щодо ситуації.

РОВ сконцентрували в курській області угруповання чисельністю 60 тисяч. На сьогоднішній день введені в дію північнокорейські підрозділи для посилення штурмів. У свою чергу, за повідомленнями західних ЗМІ та російських воєнкорів у курській області зосереджено до 10 тисяч українських військ. Правда це чи ні, мені невідомо, але з цих даних випливає кількісне співвідношення 6 до 1.

Раніше я вже наголошував на тому, що путін поставив перед генералом лапіним жорсткий дедлайн – до 9 травня повернути контроль над курською областю. Цей дедлайн був поставлений акомпанементом під припинення постачання озброєнь зі США, а також передачі розвідувальної інформації. Саме в момент припинення передачі розвідформації і розпочалася основна активізація РОВ у курській області, так само як Авдіївський наступ у РОВ у жовтні 2023 року розпочався акомпанементом під блокування допомоги Україні в Конгресі.

На сьогоднішній день Україна в процесі диверсифікації допомоги США, за рахунок європейських партнерів і щойно цей процес було запущено, ситуація у курській області дещо стабілізувалася. Хоча, шкоди було завдано серйозної і ситуація дуже складна, але й близько не являє собою оточення.

Тому, так, ситуація складна, завдяки нашому “дуже надійному” партнеру, але говорити про ті апокаліптичні сценарії, які описуються рядом персоналій, поки що не доводиться.

Військово-політичний оглядач Олександр Коваленко


Інформація – одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Стрічка новин