Що сталося з «Північними потоками», або коли від кривих рук проблеми у всіх

-

Читайте также

Питання дуже актуальне на сьогоднішній день, оскільки однозначної відповіді на нього немає. Натомість є звинувачення росії країн Заходу в певній диверсії і твердження країн Заходу про те, що це диверсія росії.

Насправді причина, через яку росія могла б піти на підрив свого ж об’єкта, який є критично важливим, особливо в питаннях шантажу Європи, не зовсім зрозуміла, адже раціональним підходом і логікою тут і не пахне.

Як відомо, з 2021 року росія займається відкритим енергетичним шантажем країн ЄС, скорочуючи постачання газу до Європи, внаслідок чого почали з’являтися недопостачання обсягів газу згідно з контрактами, особливо в 2022 році. Це загрожує росії серйозними судовими розглядами та виплатою компенсації за невиконання контрактів.

З іншого боку, якби на газопроводах, які постачали газ до ЄС, сталась якась НП, у зв’язку з чим постачання по них слід було б зупинити, це дозволило б вийти з суду чистими – постачання не було забезпечено через інцидент.

На перший погляд дуже навіть непогане розігрування, якби тільки не той факт, що НП це обійшлося дорожче за очікувані компенсації.

Інцидент на «Північних потоках» – це пошкодження трьох ниток, загальною вартістю 18 млрд доларів, втрата понад 500 млн кубометрів газу, а також перспектива того, що ці нитки ніколи не зможуть відновити. Адже після того, як їх заповнить морська вода, ремонтні роботи мають сумнівну перспективу з урахуванням санкцій, а це означає, що росія залишається без основної газової артерії в Європу і в її розпорядженні буде лише «Турецький потік» та… ГТС України!

Якийсь нелогічний вчинок. Адже росія лише погіршила своє становище, в перспективі лише посиливши свою залежність від ГТС України.

Так, що ж, мабуть це і справді була диверсія підступного Заходу, а росія жертва? Насправді ні.

Думаю, всі чудово пам’ятають, як у 2019 році самоліквідувався унікальний підводний комплекс АС-12 «Лошарик», який ймовірно відпрацьовував сценарій порушення цілісності та здійснення прослуховування підводних цивільних та зарубіжних військових кабелів зв’язку. Або процес розміщення елементів російської позиційної системи підводного спостереження «Гармонія» (аналог SOSUS) та розміщення на морському дні виробів, призначених для боротьби з американською гідроакустичною протичовновою системою SOSUS. Також АС-12 міг відпрацьовувати мінування морської інфраструктури.

Але, як би там не було, а щось пішло не так, і ця субмарина стала минулим.

Нагадаю, що у квітні того ж року норвезькі рибалки виявили в районі Фіннмарк кита-білуху з ремінною обв’язкою та закріпленою на ній камерою типу GoPro. Примітно, що білухи є улюбленим об’єктом для проведення експериментів ГУГД (Головного управління глибоководних досліджень) ВМФ. Того самого, до якого було приписано загиблих на АС-12 офіцерів.

Це все я до чого? Це я до того, що росія має всі можливості проводити такого роду диверсії. Наприклад, 1991 року російськими бойовими плавцями було проведено мінування об’єктів нафтової інфраструктури Норвегії. Але мати можливості – не означає робити це професійно.

Росія явно намагалася зробити невелику провокацію, яка б дозволила їй убити відразу кількох зайців. І уникнути виплат та звинуватити Захід у диверсії, але її низькокваліфіковані фахівці перестаралися. І результат їхньої роботи може спостерігати весь світ у форматі екологічної катастрофи в режимі 24/7.

Воєнно-політичний оглядач Олександр Коваленко


Інформація — одна з граней війни! Підписуйтесь на акаунт «Інформаційного спротиву» в Twitter, а також на наш канал в Telegram. Разом до Перемоги!

Свежее

Прикордонники збили російський винищувач біля Бахмута — ДПСУ

Розрахунок ПЗРК бійців ДПСУ влучним пострілом збив російський винищувач Су-34 на Донеччині. «Прикордонники збили ворожий СУ-34 на околицях Бахмута. Розрахунок...